Merzļikinam ir grūtības ar atgriešanos Latvijā

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” un Latvijas hokeja izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam ir radušās grūtības ar atgriešanos Latvijā, teica hokejists sarunā ar “Latvijas avīzi”.

Vārtsargs negrib atstāt ASV savu līgavu Aleksandru, kurai ir Polijas un Šveices pilsonības. Taču pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atļauts ieceļot vienīgi valsts pilsoņiem, viņu ģimenes locekļiem un termiņuzturēšanās atļauju īpašniekiem. Taču, pat ja situācija tiks atrisināta, pagaidām nav skaidrs, kā būs iespējams tikt no ASV līdz Latvijai.

“Kolumbusā sāk kļūt garlaicīgi, gribās uz mājām satikt radus, ģimeni – karantīnas laikā vari vienkārši būt mājās un visi ir kopā. Tas būtu lieliski. Taču saprotu, ka noteiktumi ir noteikumi. Man sāk kļūt bail tieši par Aleksandru, jo viņai ir astma, varbūt ķermenis nav tik stiprs kā man vai vispār parastam cilvēkam. Uztraucos par viņu, mani sāk biedēt tas, ka šeit jāpaliek,” teica Merzļikins.

Savā debija sezonā NHL latviešu vārtsargs laukumā gājis 33 mačos, kuros viņš atvairījis 92,3% metienu un vidēji ielaidis 2,35 ripas. Savukārt piecās spēlēs latvietis savus vārtus nosargājis neskartus.

“Nākamajos mēnešos būs jāsāk gatavoties jaunajai sezonai, bet ASV nevienu nezinu, man ir nulle kontaktu. Līdz ar to gribu trenēties Latvijā vai Šveicē, kur ir zināmi treneri,” vasaras plānus ieskicē vārtsargs.

Tāpat viņš atzīmē, ka jūtas nekomfortabli, jo dienas lielāko daļu jāpavada mājās, bet tuvumā esošā trenažieru zāle ir ciet. “Divas dienas neesmu trenējies un tas mani padara dusmīgu, ķermenis jūtas dīvaini. Būs istabā uz paklāja kaut kas jāpadara. Domāju internetā pasūtīt svarus, velotrenažieri, lai varētu trenēties mājās,” plānus atklāj Merzļikins.

Merzļikins atceras debiju NHL: Tādu sākumu nenovēlu nevienam…

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par