Merzļikinam neveiksmīgs vakars Šveicē, zaudējumi arī citu latviešu pārstāvētajiem klubiem

22/09/2018 23:11

Šveices Nacionālajā hokeja līgā šovakar neveiksmīgu spēli aizvadīja Latvijas izlases pamatvārtsargs Elvis Merzļikins, kurš ielaida sešus vārtus un nespēja glābt ”Lugano” no pirmā zaudējuma sezonā. Tāpat neveiksmes piedzīvoja arī citu latviešu pārstāvētie klubi.

Merzļikins ielaida četrus vārtus jau pirmajā trešdaļā un kapitulēja vēl pa reizei otrajā un trešajā periodā, nespējot glābt ”Lugano” no zaudējuma viesos pret ”Zug” (5:6).

Latviešu vārtsargs atvairīja tikai 28 no 34 pretinieku metieniem. Šo sezonu Merzļikins uzsācis diezgan neveiksmīgi. Pirmajā Šveices čempionāta spēlē viņš tika galā ar 94,7% sāncenšu metienu un ielaida tikai vienu ripu, taču šosezon aizvadītajos četros Čempionu hokeja līgas (CHL) mačos viņš atvairījis tikai 88,1% pretinieku metienu un vidēji ielaidis 3,04 vārtus.

Pirmo neveiksmi sezonā piedzīvoja arī uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā ”Lausanne” ielaida četrus bezatbildes vārtus un izbraukumā ar 1:4 atzina ”Biel-Bienne” pārākumu. Izšķirošo pārsvaru mājinieki ieguva pēdējās trešdaļas otrajā daļā, kad iemeta trīs ripas (divas no tām gan tukšā pretinieku cietoksnī).

Ķēniņš spēlēja pirmajā uzbrucēju trijniekā, laukumā pavadot 23 minūtes un 35 sekundes. Šajā laikā viņš izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, zaudēja vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās, un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -2.

Šosezon divos aizvadītajos Šveices čempionāta mačos latviešu uzbrucējs nopelnījis divus (1+1) rezultativitātes punktus. Turklāt viņš izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli arī šosezon līdz šim vienīgajā aizvadītajā Šveices kausa izcīņas spēlē.

Tāpat pirmo zaudējumu šajā sezonā piedzīvoja Ivara Punnenova un Riharda Melnalkšņa pārstāvētā Langnau ”Tigers”, kas viesos ar 0:3 atzina ”Bern” pārākumu. Mājinieki jau pirmajā trešdaļā panāca divu vārtu pārsvaru, bet pusminūti līdz pamatlaika beigām, atrodoties mazākumā, ieraidīja ripu tukšajos sāncenšu vārtos un guva trešos vārtus.

Punnenovs tika galā ar 26 no 28 pretinieku metieniem. Līdz šim vienīgajā šosezon aizvadītajā Šveices čempionāta spēlē latviešu vārtsargs bija atvairījis 92,9% sāncenšu metienu un ielaidis divus vārtus. Tāpat viņš šosezon devās laukumā vienā Šveices kausa izcīņas mačā, uz ledus pavadot gandrīz 36 ar pusi minūtes un šajā laikā nosargājot savu cietoksni neieņemtu.

Tikmēr Melnalksnis, neskatoties uz to, ka tika pieteiks spēlei, šovakar uz ledus nedevās. Šveices spēcīgākajā hokeja līgā vakar debiju piedzīvojušais Melnalksnis šajā turnīrā pagaidām vēl nav nopelnījis nevienu rezultativitātes punktu, taču iepriekšējā nedēļā viņš izcēlās ar rezultatīvu piespēli savā pirmajā mačā Šveices kausa izcīņā.

Nākamās (3. kārtas) spēles Šveices čempionātā tiks aizvadītas jau pēc trim dienām.