Merzļikinam rezultatīva piespēle Lugano uzvarā, rezultatīvs sniegums un panākums arī Ķēniņam

30/10/2018 23:20

Šveices Nacionālajā līgā šovakar Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins nopelnīja rezultatīvu piespēli un palīdzēja ”Lugano” izcīnīt trešo panākumu pēc kārtas. Tikmēr ”Lausanne” uzvarā ar rezultatīvu sniegumu izcēlās Ronalds Ķēniņš.

”Lugano” ar Merzļikina palīdzību mājās pieveica vienu no līgas līderēm ”Bern” (4:2), izcīnot trešo panākumu pēc kārtas un pakāpjoties uz astoto vietu Šveices čempionāta kopvērtējumā.

Latviešu vārtsargs atvairīja 24 no 26 pretinieku metieniem. Turklāt nepilnas piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām viņš nopelnīja rezultatīvu piespēli, palīdzot zviedram Linusam Klāsenam pirmoreiz mača izvirzīt mājiniekus vadībā (3:2) un gūt uzvaras vārtus.

Līdz šim Merzļikins šosezon bija devies laukumā 12 Šveices čempionāta spēlēs, tiekot galā ar 93,2% pretinieku metienu un vidēji ielaižot 2,27 ripas.

Tāpat rezultatīvu piespēli šovakar izdarīja arī Ronalds Ķēniņš, kurš palīdzēja septitājā vietā esošajai ”Lausanne” izbraukumā ar 6:4 pieveikt Ženēvas ”Servette” un izcīnīt trešo uzvaru pēc kārtas.

Latvijas izlases uzbrucējs punktu par piespēli nopelnīja nepilnas 14 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad asistēja komandas pēdējā vārtu guvumā un palīdzēja viesiem atgūt trīs vārtu pārsvaru (6:3).

Kopumā Ķēniņš laukumā pavadīja 21 minūti un deviņas sekundes, kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1. Šosezon 16 mačos viņš guvis trīs vārtus un izdarījis piecas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr ceturto panākumu pēc kārtas svinēja Ivara Punnenova un Riharda Melnalkšna pārstāvētā Langnau ”Tigers”, savā laukumā ar 4:1 sakaujot Ķēniņa bijušo klubu Cīrihes ”Lions” un kļūstot par Šveices čempionāta vicelīderi.

Punnenovs šoreiz palika uz rezervistu soliņa, bet viņa konkurents Damjano Čjačio atvairīja 19 no 20 pretinieku metieniem un vienīgo reizi kapitulēja pēdējās trešdaļas 65. sekundē. Latviešu vārtsargs šosezon piedalījies tikai sešās spēlēs, kurās ticis galā ar 93% pretinieku metienu un ielaidis tikai 1,71 ripu.

Savukārt Melnalksnis tika pieteikts mačam ceturtajā maiņā, taču laukumā neizgāja uz nevienu sekundi. 19 gadus vecais latviešu uzbrucējs šosezon Šveices pieaugušo čempionātā devies laukumā sešās spēlēs, pagaidām gan paliekot bez rezultativitātes punktiem.

Tikmēr Zviedrijas spēcīgākajā līgā zaudējumu piedzīvoja Rodrigo Ābola pārstāvētā ”Orebro”, kas viesos ar 1:2 atzina ”Frolunda” pārākumu un piedzīvoja sesto zaudējumu pēdējos desmit mačos.

Latviešu uzbrucējs nospēlēja 15 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Šosezon Ābols piedalījies tikai septiņos mačos, taču viņš guvis jau četrus vārtus un nopelnījis vienu rezultatīvu piespēli.