Merzļikins ielaiž divus vārtus otrajā trešdaļā un nespēj glābt ”Blue Jackets” no zaudējuma, taču izcīna pirmo punktu sezonā (VIDEO)

20/01/2021 05:48
Elvis Merzļikins

Trešo zaudējumu četrās jaunās Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas spēlēs šonakt piedzīvoja Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas ”Blue Jackets”, kas, latviešu vārtsargam aizvadot otro maču sezonā, viesos ar 2:3 papildlaikā atzina Detroitas ”Red Wings” pārākumu un piekāpās pretiniekiem otro reizi trīs dienu laikā.

Elvis Merzļikins šonakt atgriezās ”Blue Jackets” vārtos pēc vienas spēles pārtraukuma un aizvadīja otro spēli sezonā. Latvijas izlases vārtsargs atvairīja 24 no 27 pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem un piedzīvoja otro zaudējumu divos šosezon aizvadītajos mačos. Tiesa Merzļikins šonakt izcīnīja pirmo punktu sezonā. Vidēji abās spēlēs latvietis atvairījis 86,7% pretinieku metienu, ielaižot vidēji četras ripas.

Merzļikinam otrās trešdaļas ievadā atstājot vārtus un piespēlējot ripu komandas biedram, ”Blue Jackets” aizskrēja pretuzbrukumā, ko ar precīzu metienu no kreisā iemetienu apļa noslēdza Būns Dženers, kurš 22. minūtē atklāja mača rezultātu un izvirzīja Kolumbusu vadībā (1:0).

Otrā perioda turpinājumā gan mājinieki divas reizes pārspēja Merzļikinu un pārņēma vadību. Nepilnas divas minūtes pēc ”Blue Jackets” izvirzīšanās vadībā Entonijs Manta, ripai pēc labvēlīga rikošeta nonākot pie viņa, nekavējoties izdarīja metienu pa latvieša sargāto cietoksni un panāca 1:1. Savukārt 35. minūtē Bobijs Raiens pēc komandas biedra izdarītā metiena trāpīja pa Merzļikina vārtu priekšā lēkājošu ripu un izvirzīja Detroitu vadībā – 2:1.

Nepilnas 15 minūtes līdz pamatlaika beigām pēc francūža Aleksandra Teksjē izpildītā metiena no zilās līnijas Liams Foudijs, atrodoties vārtsarga laukumā, ar nūju mainīja ripas lidojuma virzienu un panāca viesiem neizšķirtu – 2:2. Atlikušajā laikā pamatlaikā nevienai no komandām vārtus vairs gūt neizdevās un līdz ar to sekoja papildlaiks.

Diemžēl pagarinājumā ”Red Wings” izrāva uzvaru jau pēc nospēlētām nieka 15 sekundēm. Dilans Larkins, aizskrienot pretuzbrukumā, izdarīja metienu pa Merzļikina sargātajiem vārtiem no labā iemetienu apļa. Latviešu vārtsargs tika galā ar pretinieku hokejista izdarīto metienu, taču atsita ripu ļoti neveiksmīgi un tā, trāpot pa Taileru Bertuči, ielidoja viņa sargātajā cietoksnī – 2:3.

Nākamo maču ”Blue Jackets” aizvadīs pēc divām dienām (22. janvārī), pulksten 2:00 savā laukumā uzņemot Centrālās divīzijas līderi Tampabejas ”Lightning”.