Merzļikins: Ja arī man būs Šveices pase, vienmēr spēlēšu Latvijas izlasē (VIDEO)

Nacionālās hokeja līgas () komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs izteicies, ka nekad neizvēlētos spēlēt Šveices izlasē un vienmēr turpinās pārstāvēt Latviju.

Jau ziņots, ka Merzļikins ir pieņēmis lēmumu iegūt dubultpilsonību, lai pēc karjeras varētu pilnvērtīgi dzīvot Šveicē. Lugāno pilsētu viņš uzskata par savām mājām.

Es gribētu, lai Šveices pilsonība man ir vecumdienu kontekstā, jo gribu tur pavadīt dzīvi pēc hokeja. Lugāno uzskatu par savām mājām,” raidījumā “Sporta Studija” sacīja Merzļikins. Protams, man šī pilsonība nebūs tuvākajos gados, taču es ņemšu dubultpilsonību, jo negribu zaudēt Latvijas pilsonību. Ja arī man būs Šveices pase, vienmēr spēlēšu Latvijas izlasē. Nostāja man nav šajā jautājumā tik stingra un nekad neesmu domājis par Latvijas izdzēšanu no sava prāta. Šī ir valsts, kur piedzimu un esmu lepns, ka esmu latvietis, bet Šveice mani izaudzināja un padarīja par tādu spēlētāju, kāds esmu.”

Jau ziņots, ka Merzļikins parakstījis vienas sezonas vienvirziena līgumu ar “Blue Jackets”, sezonas laikā saņemot aptuveni 800 000 eiro. NHL gan viņš vēl nav debitējis, taču pirmo spēli planētas spēcīgākajā līgā latvietis gaida nākamsezon.

“Negribu būt no tiem vārtsargiem, kuriem bija iespēja, bet viņi to neizmantoja,” par gaidāmo debiju NHL sacīja latvietis. “Sagatavošu sevi tādā līmenī, lai būtu gatavs spēlēt NHL jebkurā brīdī. Varbūt tehniski uz ledus nebūšu ideāls, bet tagad jau esmu mainījis savu stilu un zinu, ka būšu gatavs.”

Tāpat Merzļikins piedalījās pasaules čempionātā, kurā gan Latvija neiekļuva ceturtdaļfinālā.

“Šobrīd gribās hokeju mazliet nolikt malā un atpūsties. Bija tiešām gara sezona un daudz hokeja. Spēlēju gan IIHF Čempionu līgā, Šveices čempionātā, pasaules čempionātā un trenējos ASV. Pēdējos divarpus mēnešus esmu dzīvojis tikai viesnīcā, taču šobrīd esmu pavadījis divas dienas mājās un jūtos lieliski. Paņemšu tagad divas nedēļas pauzi,” turpināja hokejists.

“Bija labs čempionāts un nevajadzētu mums pašiem sevi izlutināt. Agrāk cīnījāmies par palikšanu grupā, bet tagad cīnāmies par ceturtdaļfinālu. Tas ir milzīgs solis uz priekšu un ir jāsaprot, ka nevaram lekt vairākus soļus uz priekšu. Esmu priecīgs un domāju, ka labi nospēlējām. Jā, kļūdījāmies kaut kur, taču tas nav slikti, jo varēsim mācīties no kļūdām. Skaidrs, ka šajā turnīrā nebija tas Elvis kas Dānijā pērn, jo pēdējo reizi spēlēju divus mēnešus iepriekš. Pagājušajā čempionātā es uzreiz pēc Šveices čempionāta fināla devos uz izlasi un biju formā. Treniņi neko nedod, jo vajag spēļu praksi,” noslēdza vārtsargs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par