Merzļikins: Labi, ka līdzjutēji neredzēja mani aprīlī

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: Twitter.com/AlisonL

Latvijas izlases vārtsargs turpina gatavošanos sezonai Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” jauno talantu nometnē, slīpējot prasmes,  kuras 25 gadus vecajam latvietim būs nepieciešamas debitējot Ziemeļamerikas hokejā.

Aizvadītajā naktī Merzļikins atvairīja 29 no 31 pretinieku metiena, kaldinot “Blue Jackets” uzvaru ar 6:2 pār Ņujorkas “Rangers” jauno talantu vienību.

Pirms uzvaras vārtsargs aprunājās ar mediju pārstāvjiem, norādot, ka šobrīd jūtas pārliecinošāk nekā pavasarī. Kā zināms, Merzļikins jau iepriekšējās sezonas beigās pievienojās Kolumbusas komandai, bet debiju NHL nepiedzīvoja.

“Par laimi līdzjutēji mani neredzēja aprīlī, kad biju šeit, jo tad es nebiju tik labs,” sacīja Merzļikins, kurš katru dienu individuāi strādā ar “Jackets” vārtsargu treneri Meniju Legasu.

“Saprotams, ka esmu sajūsmā, jo esmu šeit. Ir patīkami sākt trenēties mazāka izmēra laukumā. Ir lielas izmaiņas, ja salīdzinam ar aprīli, kad pēdējo reizi biju šeit. Vasara pagāja labi, jūtos labi. Domāju, ka esmu aizvadījis labu sagatavošanos. Nevaru sagaidīt, kad varēšu nospēlēt īstu hokeja spēli uz mazā laukuma,” sacīja latvietis.

“Protams, man būs nepieciešams mazliet laika, lai aprastu. Treniņi ir viena lieta, bet spēle jau ir pilnīgi kaut kas cits,” turpināja Merzļikins.

“Man būs nepieciešams mazliet laika, lai visu saprastu. Daudzas lietas man jau kļuvušas skaidrākas. Jūtos tiešām daudz labāk. Esmu labi pastrādājis ar Meniju. Mēs daudz runājam, skatamies video. Ar treneri mums izveidojušās labas attiecības, esmu par to priecīgs. Ar nepacietību gaidu, kad varēšu sevi pārbaudīt augstākajā līmenī.”

Jau vēstīts, ka maijā “Blue Jackets” parakstīja vienvirziena līgumu ar Merzļikinu uz nākamo sezonu. Kontrakta ietvaros 25 gadus vecais vārtsargs nopelnīs 874 125 dolāru (ap 812 tūkstošiem eiro).

Aizvadītajā sezonā “Lugano” sastāvā Šveices čempionātā latvietis atvairīja 92,1% mesto ripu un ielaida vidēji 2,44 ripas mačā. Merzļikins “Lugano” rindās kopumā nospēlēja 210 spēles, vidēji ielaižot 2,63 ripas un tiekot pie solīda atvairīto metienu rādītāja – 92%.

Sagaidāms, ka Merzļikins nākamsezon konkurēs par pirmo numuru “Blue Jackets” vārtos. Tikai viņam un Jonasam Korpisalo ir vienvirziena līgumi, bet klubs vairs jaunus vārtsargus brīvo aģentu tirgū nemeklēšot.

Merzļikins stājas “Blue Jackets” vārtos un izcīna uzvaru

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par