Merzļikins nedomā par konkurenci ar Korpisalo: Priekšā ir smags darbs komandas interesēs

22/09/2021 23:51
string(56) "https://img.youtube.com/vi/mpxGYxdWIM8/maxresdefault.jpg"

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins preses konferencē atbildēja uz jautājumiem saistībā ar viņa jauno piecu gadu līgumu, kura kopējā vērtība ir 27 miljoni dolāru. Jau ziņots, ka Elvis vakar vēlu vakarā pēc Latvijas laika tika pie jauna kontrakta, kas stāsies spēkā pēc nākamās sezonas, taču komandas otrs vārtsargs Jonass Korpisalo nākamvasar būs neierobežoti brīvais aģents, ja neparakstīs jaunu kontraktu ar Kolumbusu.

“Godīgi sakot, sajūta ir fantastiska. Kā jau teicu vasarā – man patīk pilsēta un tas, kur atrodos. Man patīk cilvēki, turklāt Kolumbusa mani draftēja 2014. gadā. Karjeras laikā profesionāli esmu spēlējis tikai dažās komandās, piemēram, Lugano joprojām manā sirdī ir kā mājas. Tagad Kolumbusa ir manas mājas, tādēļ esmu laimīgs, ka esmu komandā, kas mani draftēja un kura man ticēja,” atzina Merzļikins.

“Es šeit esmu bijis divus gadus. Spēlēt paralēli Covid-19 bija citādāk. Domāju, ka man ir daudz ko mācīties. Es zinu, ka būs kļūdas, jo tādas pieļauj visi. Domāju, ka ilgtermiņā es kļūšu labāks, iespējams, pat katru dienu. Mans uzdevums ir doties laukumā jau no pirmās spēles un rādīt savu labāko sniegumu, taču man ir daudz laika, lai mācītos un kļūtu par labāku vārtsargu kopā ar Meniju [Legasu – komandas vārtsargu treneri]. Esmu labās rokās un labā organizācijā, tādēļ jūtos ļoti komfortabli.”

“Pagājušajā sezonā tā pa īstam sāku sevi sajust tikai beigu daļā, kad arēnās parādījās līdzjutēji,” turpināja Elvis. “Man personīgi fani ir ļoti svarīgi, jo viņi man dod enerģiju, niknumu un visu pārējo. Pat, ja spēlējam viesos, dažkārt pretinieku fani cenšas mani ietekmēt, taču es tad kļūstu vēl niknāks, lai sāpinātu viņus. Mums Kolumbusā ir ļoti skaļa arēnā un ir neticami tādā spēlēt.”

“Es redzu lielu uzticību no organizācijas,” atzina vārtsargs. “Taču priekšā ir treniņnometne un mēs šeit esam divi – es un Korpisalo. Treniņnometnē mēs smagi strādāsim un pēc tās zināsim, kurš spēlēs. Mēs spēlējam klubam un es negribu teikt, ka tagad mēs viens ar otru konkurēsim, bet priekšā ir smags darbs komandas interesēs, lai izcīnītu uzvaras.”

“Jo vairāk spēlēšu, jo labāk jutīšos,” sacīja Merzļikins. “Tad es labāk jutīšu spēli un līdzko tas notiek, komanda spēj izdarīt draudīgas lietas. Tāda sajūta man bija pirmajā sezonā, kad Korpisalo bija traumēts un kad es sāku spēlēt [regulārāk]. Sāku sajust sevi un tad es sajutos labāk. Kad pēc ilgāka pārtraukuma nāc laukumā, sāc pārāk daudz domāt, piemēram, cerēt, lai pretinieki nemet pa vārtiem, lai tikai nekļūdītos. Ja es nospēlēju sliktu spēli, bet zinu, ka nākamajā tik un tā iešu laukumā, manuprāt, es jau automātiski kļūstu labāks, jo tu ej uz priekšu soli pa solim. Dienas beigās es ticu, ka rezultāts būs pozitīvs.”

Merzļikins sacīja, ka ir spējīgs NHL līmenī aizvadīt 60 spēles sezonā. “Iepriekš Šveicē man bija regulārā sezona, tad “play-off” un tad pasaules čempionāts Latvijas izlasē. Ja to visu savieno, tad tā sanāk kā NHL sezona. Protams, NHL ir ātrāks un spēlētāji ir labāki, bet jāspēlē jebkurā gadījumā ir teju katru dienu. Es sevi izaicinu visu laiku. Pēc pirmās sezonas daudz kas mainījās manā dzīvē. Šeit jūtos kā mājās. Domāju, ka kopš ierašanās šeit esmu kļuvis pieaugušāks. Man nemaz nav variantu, jo tagad esmu tēvs. Jūtos citādāk, bet esmu laimīgs. Vairāk jūtos kā vīrietis nekā puika. Kad sāksies treniņnometne, nevaru vairs jokot, jo būs jākoncentrējas.”

“Nelielas sarunas par līgumu jau bija pirms mēneša,” sacīja Merzļikins. “Taču es uz to nekoncentrējos, jo nebija nekas konkrēts. Lielās ziņas uzzināju vakar, un tas bija viegls lēmums. Man bija svarīgs sievas viedoklis, bet viņai ļoti patīk Kolumbusa un viņa te jūtas kā mājās. Viņa pat jūtas labāk šeit nekā Šveicē un vēlamies te iegādāties māju. Mūsu dēlam šīs būs viņa mājas. Neesmu puisis, kuram patīk mainīt komandas. Kolumbusa draftēja, tādēļ tas [jauna līguma parakstīšana] bija pareizs lēmums. Man ir jādomā arī par ģimeni, un šis līgums ir ļoti labs nākotnei.”

“Man tā bija liela personīga mācība,” traģisko Matīsa Kivlenieka incidentu atcerējās Merzļikins. “Tas atvēra manas acis uz lietām un dzīvi. Ir jānovērtē, kas tev ir un mīlestība, kas ir tavā dzīvē. Tu nezini, kas notiks pēc stundas, viena mēneša, viena gada vai desmit gadiem. Tev ir jāizbauda katra diena.”

Kekalainens par Merzļikina līgumu: Korpisalo man teica, ka viņu šī situācija nesatrauc

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ģirts Ankipans, Normunds Sējējs un Artis Ābols
18/10/2021 11:02

Kur tagad strādā kādreizējie “Dinamo” galvenie treneri?

Rīgas “Dinamo” Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) aizvada savu 14. sezonu. Iepriekšējos 13 gados komandu vadījuši speciālisti no dažādām valstīm ar dažādu pieeju, un arī līdzjutēju atmiņas par viņiem ir visai…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…