Merzļikins vēl netiek pie pirmās uzvaras Ziemeļamerikā

09/11/2019 09:21

Ar zaudējumu Amerikas hokeja līgas (AHL) komandā Klīvlendas “Monsters” debitējis latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš atvairīja 28 no 30 no sāncenšu raidītajiem metieniem, komandai piedzīvojot zaudējumu ar 1:2 pret uzbrucēja Ņikitas Jevpalova pārstāvēto Lavālas “Rocket”.

Kā zināms, šonedēļ Merzļikinu uz “Monsters” nosūtīja Nacionālās hokeja līgas komanda Kolumbusas “Blue Jackets”, kamēr pretējā virzienā devās cits latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks. Kolumbusas kluba treneri vēlējās Merzļikinam dot lielāku spēļu praksi pirms atkal izsaukt uz NHL.

Spēles pirmajā periodā vārti netika gūti, kamēr cīņas otrajā trešdaļā abas komandas apmainījās ar gūtiem vārtiem. Spēles izšķirošajās divdesmit minūtēs veiksmīgāki bija Lavālas hokejisti, perioda devītajā minūtē Merzļikinu pārspējot Džošam Brūkam.

Jevpalovs šajā spēlē ar rezultatīvām darbībām neizcēlās, bet spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu “+1”. Šajā sezonā Latvijas izlases uzbrucējs AHL nospēlējis 14 mačus tiekot pie četriem rezultativitātes punktiem: trīs vārtu guvumi un viena piespēle.

Šosezon Merzļikins aizvadījis četras spēlēs NHL, kurās vidēji ielaidis 3,91 ripu un atvairījis 88,2% metienu. Viņam planētas spēcīgākajā līgā uzvaras vēl priekšā.

Citā spēlē latviešu aizsarga Kristiana Rubīna pārstāvētā Toronto “Marlies” ar 1:4 piekāpās Grandrapidas “Griffins” komandas priekšā. Rubīns spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

“Blue Jackets” treneris: Merzļikinam ir grūti progresēt šādos apstākļos