“Metta” aizsargs Seriba saņēmis diskvalifikāciju

Kabelo Seriba, sportazinas.com
Kabelo Seriba | Foto: Harijs Toms/ "Metta"

Latvijas futbola kluba “Metta” aizsargs Kabelo Seriba par patvaļīgu laukuma atstāšanu saņēmis divu maču diskvalifikāciju, lēmusi Latvijas Futbola federācijas Disciplinārlietu komisija (LFF DK).

Jau ziņots, ka “Metta” trešdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas pirmajā pārspēles mačā savā laukumā spēlēja neizšķirti 0:0 ar pirmās līgas otrās vietas ieguvēju “Super Nova”.

Pirmā puslaika vidū Seriba pēkšņi atstāja laukumu un spēlē neatgriezās.

LFF DK, iepazīstoties ar pārspēles protokolu, spēles video epizodēm, Tiesnešu komitejas atzinumu, delegāta paskaidrojumiem, lēmusi Seribu diskvalificēt uz divām spēlēm un piespriest 140 eiro naudas sodu. Sods par patvaļīgu laukuma pamešanu nav atrunāts Disciplinārā reglamenta pielikumā, taču 15.punkts paredz, ka LFF DK ir tiesības pielietot speciālas sankcijas atsevišķu pārkāpumu gadījumos, kuri nav iekļauti reglamentā.

Kā ceturtdien sarunā ar aģentūru LETA skaidroja “Metta” līdzdibinātājs Ģirts Mihelsons, vēl tobrīd klubam nebija skaidri iemesli, kāpēc Seriba pēkšņi pameta laukumu, taču vienība jau esot domās par nākamo spēli un bija paredzēts, ka Dienvidāfrikas Republikas futbolists tai gatavosies kopā ar komandu.

Atbildes mačs norisināsies sestdien Olainē, taču Seriba tajā nevarēs piedalīties.

“Metta” pārspēlēs piedalās kā šīs sezonas “Optibet” virslīgas devītās vietas ieguvēja, bet “Super Nova” šādu iespēju ieguva, izcīnot otro vietu “Komanda.lv” pirmās līgas čempionātā.

Tiesības nākamajā sezonā sacensties valsts spēcīgākajā līgā iegūs uzvarētāji divu spēļu summā.

“Metta” komanda virslīgas čempionātā nemainīgi piedalās kopš 2012.gada. Pārspēles par vietas saglabāšanu virslīgā vienība aizvadīs septīto sezonu pēc kārtas. Tikmēr “Super Nova” klubam šāda iespēja būs otro reizi pēc kārtas. Pērn šo komandu duelī virslīgas pārstāvji divu spēļu summā bija pārliecinoši pārāki ar 10:2.

Kā pirmās līgas čempionāta uzvarētāja tiesības piedalīties nākamās sezonas virslīgas čempionātā izcīnīja “Tukums 2000” komanda. Kā zināms, nākamajā sezonā virslīgas čempionāts paplašināsies līdz desmit vienībām.

Šosezon jau otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem tika kronēti “Riga” futbolisti, savukārt Latvijas kausu ieguva RFS komanda.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par