Miļuns: Somiem bija daudz jauno spēlētāju, kuri ļoti vēlējās sevi apliecināt

Ēriks Miļuns, Sportazinas.com
Foto: Latvijas Hokeja federācija

Svētdien Slovākijā ar Somijas izlases uzvaru pār Kanādu noslēdzās 2019. gada pasaules čempionāts hokejā.

Somija finālā ar 3:1 pārspēja Kanādu, bet bronzas medaļas izcīnīja Krievijas izlase, kas mazajā finālā pēcspēles metienos ar 3:2 apspēlēja Čehiju.

Sarunā ar portālu “Sportazinas.com” iespaidos par aizvadīto čempionātu dalījās “Optibet” hokeja līgas (OHL) komandas Rīgas “Prizma” galvenais treneris Ēriks Miļuns: “Uzskatu, ka šis bija viens no labākajiem pasaules čempionātiem. Ledus kvalitāte ir vienāda gan pirmajai vietai, gan pēdējai. Protams, ka trūkumi ir vienmēr, bet neesmu dzirdējis lielas sūdzības, kas būtu ietekmējušas čempionāta gaitu.”

Miļuns dalījās iespaidos par pārsteidzošāko izlasi: “Mani ļoti pārsteidza Somija, kura noteikti nebija favorīte šogad. Arī Latvija, protams, nospēlēja ļoti labi. Somiem bija daudz jaunu un talantīgu puišu, kuri gribēja sevi apliecināt kopā ar pieredzējušākajiem spēlētājiem.”

“Somiem bija arī lieliski nokomplektēts treneru kolektīvs, kā arī komandā valdīja pozitīva atmosfēra. Precīzi nepateikšu, kādi bija viņu stimuli un mērķi, bet, cik zinu, tad viņiem vienmēr ir labas iestrādes pasaules čempionātiem. Somiem ir savas hokeja tradīcijas, kuras čempionāta laikā varēja lieliski redzēt. Spilgti sevi čempionāta laikā pierādīja jaunais Kāpo Kako,” turpināja hokeja treneris.

“Prizmas” komandas stūrmanis atklāja: “Negatīvā ziņā pārsteidza Itālija, kura bija ļoti vāja. Arī francūži pārsteidza, kad izkrita no elites divīzijas. Agrāk viņi bija pietiekoši konkurētspējīgi ar visām izlasēm. Varbūt arī Austrija pārsteidza, jo viņiem hokeja līmenis ir krities.”

“Runājot, par hokeja grandiem, tad lielākoties pirmais sešinieks ir spēkos ļoti līdzīgs. Katru gadu trāpās divas mazliet vājākas izlases, bet no tā sešinieka jebkura izlase var uzvarēt, tādēļ nepārsteidza, ka Zviedrijai neizdevās izcīnīt medaļas,” piebilda Miļuns.

Latvijas izlase savas gaitas planētas meistarsacīkstēs noslēdza pēc grupu turnīra, nespējot kvalificēties ceturtdaļfinālam un sacensībās ierindojoties desmitajā vietā.

Latvijas valstsvienība turnīru uzsāka ar uzvaru pār Austriju – 5:2, kam sekoja zaudējums Šveicei – 1:3. Turpinājuma tika apspēlēta Itālija ar 3:0, zaudēts Čehijai ar 3:6 un piedzīvots zaudējums pret Krieviju – 1:3. Grupu turnīra izskaņā Latvijas izlase ar 4:5 piekāpās Zviedrijai, bet turnīru noslēdza ar uzvaru pār Norvēģiju – 4:1.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par