Miris leģendārais NFL treneris Šula

Dons Šula, sportazinas.com
Dons Šula | Foto: NFL

Mūžībā 90 gadu vecumā pirmdien devies leģendārais Nacionālās futbola līgas () speciālists , kurš bija ilggadējs Maiami “Dolphins” stūrmanis.

NFL vēsta, ka Šulas dzīvība izdzisa viņa paša mājās.

Šula vēl līdz šai baltai dienai ir vienīgais treneris, kuram vismaz vienu NFL čempionāta sezonu izdevies noslēgt bez zaudējumiem. Speciālists 1972.gadā ar Maiami komandu uzvarēja NFL regulārajā čempionātā (14-0), sezonu noslēdzot ar perfektu bilanci 17-0.

“Dons Šula bija “Dolphins” komandas patriarhs 50 gadu garumā,” teikts vienības paziņojumā. “Tieši viņš uzveda komandu uz uzvaru takas un padarīja to par pilsētas mīlētāko klubu.”

Šula ir arī uzvarām bagātākais NFL treneris, laukumu gavilēs pametot 347 reizes. Speciālists ar Maiami komandu NFL finālā jeb “Super Bowl” spēlēja arī 1971. un 1973.gadā – izdevās svinēt otro panākumu pēc kārtas.

Karjeras laikā viņš sešus gadus (1963.-1969.) bija Baltimoras “Colts” (tagad Indianpolisas “Colts”) galvenais treneris, bet vēl divus (1960.-1962.) pavadīja Detroitas “Lions” aizsardzības speciālista arodā. Spēlētāja karjeras laikā (1951.-1957.) viņš paspēja piemērīt “Bolts”, Klīvlendas “Browns” un Vašingtonas “Redskins” kreklus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par