“Mogo” un “Kurbads” uzvar pirmajās Latvijas hokeja čempionāta pusfināla spēlēs

14/03/2017 22:02
mogo-hk-sportazinas

Regulārās sezonas divas spēcīgākās vienības “Mogo” un “Kurbads” otrdien izcīnīja uzvaras pirmajās Latvijas hokeja virslīgas pusfināla spēlēs.

“Mogo”, kas nesen arī triumfēja “Optibet sporta bārs” Latvijas kausa izcīņā, savas sērijas pirmajā mačā ar 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) mājās apspēlēja “Liepājas” komandu.

Spēles ievadā pārsvars bija “Mogo” hokejistiem, kuri arī astotajā minūtē atklāja rezultātu, izceļoties Rustamam Begovam, bet pirmā perioda otrajā pusē cīņa jau ritēja līdzvērtīgi. Otrās trešdaļas ievadā liepājnieki spēlēja labi, bet pretuzbrukumā “Mogo” panāca 2:0, kad precīzs bija Raimonds Vilkoits.

“Liepāja” centās atspēlēties, bet ilgstoši tas neizdevās. 55.minūtē pēc deguna pārsišanas pretiniekam līdz spēles tika noraidīts “Mogo” spēlētājs Andris Siksnis, bet tajā pat laikā bēdīgi slavenais Dmitrijs Korņilovs saņēma spēles sodu par iesaistīšanos asumos ārpus laukuma. Turpinājumā “Liepāja” vairākumā vienus vārtus atguva, kad pēc Ralfa Grīnberga metiena pirmais pie atlēkušās ripas bija Kārlis Ozoliņš un samazināja deficītu līdz 1:2.

Drīz vien “Liepāja” līdz gandrīz spēles beigām palika mazākumā un turpinājumā samierinājās ar zaudējumu.

Tikmēr “Kurbads” arī mājās ar 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) uzveica “Zemgale”/LLU komandu no Jelgavas.

Pirmās trešdaļas vidū pretuzbrukumā rezultātu atklāja “Kurbada” spēlētājs Toms Hartmanis, bet otrās trešdaļas sākuma daļā Ēriks Ozollapa panāca izlīdzinājumu. Turpinājumā pēc neveiksmīgas jelgavnieku nomaiņas Aleksandrs Galkins atguva vadību mājiniekiem un otrās trešdaļas pēdējā minūtē Rihards Remiņš panāca arī 3:1.

Noslēdzošajā periodā “Zemgale”/LLU ielaida vēl vienus vārtus pretuzbrukumā, izceļoties Aleksandram Macijevskim, un “Kurbads” šo sēriju sāka ar uzvaru, kaut pēdējā minūtē Ozollapa vairākumā vienus vārtus jelgavniekiem gan atguva.

Pusfināla sērijas notiks līdz vienas komandas trim uzvarām. Otrie mači trešdien vēlreiz risināsies “Mogo” un “Kurbada” laukumā, bet trešās spēles sestdien tiks aizvadītas Liepājā un Jelgavā.

“Mogo” un “Kurbads” kā pamatturnīra divas labākās komandas uzreiz tika pusfinālā. Regulārajā čempionātā trešajā vietā palikusī “Zemgale”/LLU ceturtdaļfināla sērijā ar 3-0 droši pārspēja Rīgas “Prizmu”, bet pagājušā gada čempione “Liepāja”, kura ieņēma ceturto vietu, ceturtdaļfinālā daudz sīvākā cīņā tikai ar 3-2 apspēlēja “Rīgu”.

Ārpus izslēgšanas turnīra palika “Pārdaugavas” komanda, kas 30 regulārās sezonas spēlēs savāca tikai vienu punktu.

Ceturtdaļfināla un pusfināla cīņas noritēs līdz kādas komandas trīs uzvarām, savukārt fināls tiks aizvadīts līdz četrām uzvarām. Virslīgā trešo vietu iegūst pusfinālā zaudējusī komanda, kurai bija augstāka vieta regulārajā turnīrā.

Iepriekšējā sezonā par Latvijas čempioniem hokejā tika kronēti “Liepājas” hokejisti, kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja “Kurbadu”.