Šķēpmetēja Mūze pirmajos oficiālajos monobobsleja mačos ceturtā ātrākā

05/11/2018 13:01

No Latvijas sportistēm labākos rezultātus pirmajos starptautiskajos monobobsleja mačos uzrādījusi šķēpmetēja Līna Mūze, kura Lillehammerē svētdien un pirmdien izcīnīja divas ceturtās vietas.

Norvēģijā tika dots starts olimpisko spēļu jaunās disciplīnas – monobobsleja sievietēm – Eiropas pirmajiem starptautiskajiem treniņiem un sacensībām, kurās no Latvijas bez Mūzes piedalījās arī tāllēcēja Aiga Grabuste un šķēpmetēja Katrīna Sirmā.

Lillehammeres nometnē piedalījās sportistes un sportisti no Latvijas, Slovākijas, Austrālijas, Itālijas, Krievijas, Polijas, Francijas un Nīderlandes, bet nebija tādu sieviešu bobsleja lielvalstu kā ASV, Kanāda, Vācija un Beļģija. Tāpat kā latvietes, arī lielākā daļa no citu valstu pārstāvēm ir vieglatlētes.

Svētdienas un pirmdienas sacensībās uzvaras svinēja austrāliete Brīne Volkere, bet vietas uz goda pjedestāla ieņēma arī francūziete Margo Boša un nīderlandiete Karlīna Slepere.

Svētdienas mačos Volkere Lillehammeres trasi divu braucienu summā veica vienā minūtē un 57,52 sekundēs. Boša viņai zaudēja 0,51 sekundi, bet Slepere bija vēl pussekundi lēnāka.

Savukārt Mūze divu braucienu summā atpalika par 2,52 sekundēm, kas viņai deva ceturto vietu, septiņcīņniece un tāllēcēja Aiga Grabuste atpalika 3,23 sekundes un ierindojās septītajā pozīcijā, bet šķēpmetēja Katrīna Sirmā zaudēja 4,29 sekundes, kas deva pēdējo vietu starp 12 dalībniecēm.

Tikmēr pirmdienas sacensībās Volkeres laiks summā bija viena minūtē un 57,59 sekundes. Slepere viņai zaudēja 0,38 sekundes, bet Boša atpalika 0,60 sekundes.

Mūze šoreiz piekāpās par 0,99 sekundēm, ieņemdama ceturto vietu, kamēr Sirmā atpalika 2,20 sekundes, bet Grabuste bija vēl 0,04 sekundes lēnāka, kas viņām deva attiecīgi septīto un astoto pozīciju.

Pirmdien Mūzes vadītais monobobs vienā no trases nogriežņiem sasniedza ātrumu 108,7 kilometri stundā.

No Latvijas pārstāvēm Mūze bija ātrākā arī pagājušajā nedēļā notikušajos treniņbraucienos.

Novembrī un decembrī notiks treniņi un sacensības arī Kēnigszē trasē Vācijā.

Kā vēstīts, Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) Pekinas olimpisko spēļu programmā iekļāva septiņas jaunas disciplīnas, no kurām viena bija monobobslejs sievietēm.