Morozs: Diemžēl ielaistie vārti nāca no tādas situācijas, kuras varēja nebūt

13/08/2021 16:15
Viktors Morozs

Bija iespēja UEFA Konferences līgas trešās kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē pret Beļģijas “Gent” nosargāt pozitīvu rezultātu, pēc zaudējuma atzina RFS futbola komandas galvenais treneris Viktors Morozs.

“Protams, vienmēr gribas uzvarēt, bet diemžēl šodien tas neizdevās, Jā, saprotam pretinieka spēku,” pēc spēles žurnālistiem teica Morozs, piebilstot, ka, viņaprāt, ceturtdienas spēle bija vieglāka nekā izbraukumā un “bija iespējas nosargāt šo rezultātu un gaidīt iespējas, kādas arī bija”.

“Diemžēl tie vārti atnāca no standarta situācijas, no tādas situācijas, kuras varēja nebūt,” atzina RFS treneris, komentējot vārtu zaudējumu mača 73.minūtē, kad pēc soda sitiena izspēles uzbrukums turpinājās RFS soda laukumā. Tā noslēguma fāzē tika uzcelta bumba “otrajā stāvā”, no kurienes to ar galvu mērķī raidīja Džozefs Okumu.

Pie vārtu zaudēšanas situācijas noveda Kevina Frīzenbihlera pārkāpums, tomēr Morozs uzstāja, ka spēlētājs pildīja spēles plānu. “Vienīgi gribētos vairāk kvalitātes tieši spēlē ar bumbu un uzbrukumos,” treneris komentēja savu padoto sniegumu. Uz jautājumu, kādēļ netika veikta spēlētāju nomaiņa, viņš paskaidroja, ka spēle ritēja pēc plāna un arī spēlētāji teikuši, ka pietiek spēka turpināt spēli.

Artūra Zjuzina un Petra Mareša nespēlēšanu Morozs skaidroja ar taktiskiem iemesliem, jo “katram spēlētājam ir savi plusi un mīnusi. Mēs to zinām, saprotam”. “Šodien vajadzēja aizsardzības spēlētājus, kas vairāk tendēti uz aizsardzības funkcijām, labi spēlē viens pret vienu,” klāstīja RFS galvenais treneris, piebilstot, ka Zjuzins vēl nav pilnībā atguvies pēc savainojuma.

Morozs uzsvēra, ka visi futbolisti ir sevi atdevuši spēlei no pirmās līdz pēdējai minūtei, turklāt spēlētāji parādījuši raksturu. Tāpat Morozs pauda prieku par skatītājiem stadionā. Beļģijā stadionā esot bijusi īpaša atmosfēra, kas ļāvis justies kā jaunā līmenī.

Latvijas vicečempione futbolā RFS ceturtdien “Daugavas” stadionā ar rezultātu 0:1 (0:0) piekāpās Beļģijas klubam “Gent”, divu spēļu summā zaudējot ar 2:3. Tādējādi RFS noslēdza sezonu Eiropas klubu turnīros. Šī dueļa pirmā cīņa Beļģijā beidzās ar neizšķirtu – 2:2. “Gent” “play-off” kārtā tiksies ar Vladislava Gutkovska pārstāvēto Polijas komandu Čenstohovas “Rakow”.

Jau ziņots, ka “Valmiera” izstājās jau pirmajā kārtā, pret Lietuvas vienību Marijampoles “Sūduva” divu maču summā piekāpjoties ar 1:2, “Liepāja” – otrajā kārtā pēc zaudējuma pēcspēles sitienos Sofijas CSKA. Savukārt Latvijas čempione futbolā “Riga” ceturtdien sasniedza UEFA Konferences līgas kvalifikācijas “play-off” kārtu, nonākot uzvarēta dueļa attālumā no grupu turnīra.

“Riga” atlases trešās kārtas atbildes spēlē viesos pēc 90 minūtēm ar 2:1 (0:0) uzvarēja Maltas komandu Paolas “Hibernians”. Divu maču summā rezultāts bija neizšķirts 2:2, tādējādi duelis turpinājās pagarinājumā, kurā viesiem divus vārtus guva Junusa Muritala, nodrošinot panākumu trešajā kārtā ar 4:2. Latvijas čempioni bija tuvu tam, lai noslēgtu sezonu Eirokausos, taču pusotru minūti pirms otrā puslaika kompensācijas laika beigām 2:1 panāca Ivans Paurevičs.

“Play-off” kārtā rīdziniekiem pretī nāks Ņikitas Kovaļonoka pārstāvētā Gibraltāra vienība “Lincoln Red Imps”, kas divu maču summā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā ar 2:4 piekāpās Slovākijas vienībai Bratislavas “Slovan”.

“Play-off” jeb ceturtās kārtas spēles notiks 19. un 26.augustā. Savukārt grupu turnīra izloze notiks 27.augustā.