“Mūris” Sotnieks izkaujas, E. Kulda ar izcilu sniegumu atver savu kontu Dānijā (VIDEO)

25/09/2022 21:55
Kristaps Sotnieks

Ar vairāku Latvijas hokejistu dalību turpina risināties Eiropas hokeja līgas. Vienā no tām izcilu sniegumu parādījis latviešu uzbrucējs Edgars Kulda. Viņš Dānijas čempionāta spēlē atzīmējās ar diviem gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, kas viņa pārstāvētajai Esbjergas “Energy” vienībai palīdzēja izcīnīt uzvaru. Tikmēr aizsargs Kristaps Sotnieks demonstrēja lielisku spēli aizsardzībā un mača beigās iesaistījās kautiņā Čehijas ekstralīgas spēlē.

“Energy” savā laukumā ar 6:1 sagrāva Rodovres “Mighty Bulls”. Pirmajās sešās spēlēs palicis  bez rezultativitātes punktiem, 27 gadus vecais uzbrucējs jau mača trešajā minūtē guva savus pirmos vārtus jaunajā klubā. Kulda gan savu vārdu teica vēl divas reizes. Vispirms 15. minūtē viņš asistēja komandas trešajā golā, kamēr pats pēc 89 sekundēm guva jau savus otros un komandas ceturtos vārtus spēlē – 4:0 pēc pirmā perioda, kas cerības uz intrigu mačā izdzēsa. Esbjergas vienībai pēc pieciem zaudējumiem  sezonas ievadā šis bija otrais panākums pēc kārtas.

Tikmēr Čehijā Latvijas aizsargu Sotnieka un Oskara Cibuļska pārstāvētā Kladno “Rytīrži” mājās ar rezultātu 2:1 uzvarēja “Mountfield”. Sotnieks ar lielisku sniegumu aizsardzībā kaldināja panākumu. Pieredzējušais aizsargs uz ledus bija 18 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā bloķēja piecus pretinieku metienus un veica vienu spēka paņēmienu. Tāpat viņš spēles beigās iesaistījās kautiņā, par kuru viņš izpelnījās diskvalificējošo noraidījumu. No viņa neiepalika Cibuļskis, kurš nepilnu 17 minūšu laikā ripas ceļā gūlās trīs reizes. Abi hokejisti spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Roberts Bukarts citā spēlē guva vārtus, palīdzot Vītkovices “Ridera” izcīnīt uzvaru pār Kārļa Čukstes Tršinecas “Ocelārži”. “Ridera” izbraukumā ar rezultātu 5:3 pārspēja “Ocelārži”. Bukarts guva vārtos otrajā trešdaļā, panākot neizšķirtu 2:2. Viņš uz ledus kopā pavadīja 16 minūtes un 55 sekundes, no kurām gandrīz četras ar pusi minūtes spēlēja vairākumā. Latvijas hokejists kopā divas reizes meta pa pretinieku vārtiem un sakrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Pretinieku rindās Čukste spēlēja 18 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā bloķēja vienu pretinieku metienu un tika pie negatīva lietderības koeficienta -4. Bukartam šis bija trešais gols četros aizvadītajos mačos.

Vēl Uvja Balinska Liberecas “Bīlī Tygrži” savā laukumā ar rezultātu 2:3  pēcspēles metienu sērijā piekāpās Brno “Kometa”. Balinskis asistēja vienības otrajā vārtu guvumā 37.minūtē, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 2:1, taču pēc trīs minūtēm neizšķirtu panāca “Kometa”. Latvijas hokejists laukumā bija 22 minūtes un 44 sekundes, kas bija otrs lielākais spēlēs laiks mājinieku vienībā. Viņš uz ledus pavadītajā laikā vairāk nekā četras minūtes spēlēja vairākumā, trīs reizes meta pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu metienu un noslēdza maču ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Savukārt Māra Bičevska “Mlada Boleslav” viesos ar rezultātu 3:2 pagarinājumā izcīnīja panākumu pār Pardubices “Dynamo”. Latvijas uzbrucējs izcēlās ar lielisku sniegumu iemetienu aplī, 15 minūšu un 34 sekunžu laikā uzvarot 10 no 14 dueļiem ar pretiniekiem. Viņam gan mačā negatīvs lietderības koeficients -1.

Vācijas augstākajā hokeja līgā (DEL) Kaspars Daugaviņš izcēlās ar rezultatīvu piespēli, kas gan neglāba viņa pārstāvēto Izerolnas “Roosters” no zaudējuma. “Roosters” mājinieku lomā ar rezultātu 1:4  piekāpās Minhenes “Red Bull”.

Daugaviņš asistēja komandas vienīgajos vārtos mača otrajā minūtē, kad pēc viņa un Līna Bergmana piespēlēm ripu pretinieku vārtos raidīja Kristofers Brauns. Tāpat viņš trešajā periodā tika pie diviem noraidījumiem, otrajā no tiem pretiniekiem gūstot vārtus. Latvijas hokejists uz ledus bija 15 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā uzvarēja sešos no astoņiem iemetieniem, nopelnīja divus divu minūšu noraidījumus, vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem un noslēdza maču ar negatīvu lietderības koeficientu -1. “Roosters” ar izcīnītiem trīs punktiem četros mačos turnīra tabulā ierindojas 13.pozīcijā.

Vēl vienā mačā Miks Indrašis Šveningeras “Wild Wings” rindās asistēja vienīgajā vārtu guvumā, taču komanda izbraukumā ar 1:4 atzina “Ingolstadt” pārākumu.  Tas “Wild Wings” bija otrais zaudējums četrās spēlēs, kas DEL tabulā liek ierindoties 8. vietā.

“Karsts” Slovākijas čempionātā joprojām ir Mārtiņš Karsums. Viņš izcēlās ar rezultatīvu piespēli, kas viņa pārstāvētajai “Liptovsky Mikulas”  ar 3:0 izbraukumā pieveikt “Spisska Nova Ves” vienību. Uzbrucējs palīdzēja komandai pirmajā periodā izmantot vairākumu, tobrīd panākot 2:0. Karsumam šis bija sestais rezultativitātes punkts (5+1) četros mačos. Jau ziņots, ka piektdien ar diviem goliem viņš kļuva par līgas labāko snaiperi. Šobrīd viņš šo statusu dala ar “Poprad” uzbrucēju Tomašu Zaborski.

Citā spēlē Normunda Sējēja vadītā “Nitra” ar Filipu Bunci ierindā izbraukumā ar 2:3 pēcspēles metienos piekāpās “Banska Bystrica” vienībai. Sējējs ļāva 25 gadus vecajam uzbrucējam apliecināt savu meistarību “bullīšos”, kuru viņš gan neizmantoja.

Šveices Nacionālajā līgā (NL) “Lausanne” bez Ivara Punnenova un Ronalda Ķēniņa pieteikumā piedzīvoja sagrāvi pret Cīrihes “Lions. Lozannas vienība savā laukumā piekāpās ar rezultātu 1:5.