NBA ĢM aptaujas rezultāti – atsākt uzreiz ar “play-off”, pabeigt līdz oktobrim

Robs Pelinka, sportazinas.com
Losandželosas "Lakers" ģenerālmenedžeris Robs Pelinka (attēlā pa labi) | Foto: Scott Varley/AP/Scanpix

Nacionālā basketbola asociācija () iepazīstinājusi ar līgas veiktās aptaujas rezultātiem, kurā piedalījās visu klubu ģenerālmenedžeri, ziņo “The Athletic” apskatnieks Šams Šaranija.

Jau ziņots, ka NBA komandas pakāpeniski atsāk treniņus, kas vairāk nekā divus mēnešus nebija iespējams koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ. Joprojām nav skaidrs, kad varētu turpināties sezona un kādā formātā tas notiks. 53% no aptaujātiem ĢM vēlas, lai čempionāts atsāktos ar “play-off” turnīru, savukārt vēl 27% vēlas, lai NBA aizvada “play-in” turnīru. Komandām, kuras šobrīd ieņem vietu ārpus izslēgšanas turnīra zonas, vienotā viedokļa par sezonas turpināšanu nav.

Tāpat lielākā daļa no ĢM vēlas, lai čempiona noskaidrošana tiktu pabeigta līdz 1. oktobrim. Tāpat par komandu komplektāciju atbildīgie darbinieki vēlas, lai līga atļauj pieteikt lielāku basketbolistu skaitu un lai klubiem ir lielāka elastība darbībās ar sastāvu.

Iepriekš “New York Times” žurnālists Marks Steins ziņoja, ka NBA informējusi klubus par delegācijā iekļauto cilvēku skaita samazināšanu līdz 35. Parasti izbraukumos piedalās ap 50 cilvēkiem, ieskaitot spēlētājus, trenerus un tehnisko personālu.

Tikmēr ESPN apskatnieks Adrians Vodžnarovskis vēstīja, ka ap 1. jūniju NBA izdos vadlīnijas, kas ļaus atsākt spēlētājiem paplašinātus treniņus un gatavoties atgriezties spēlēs.

Viens no variantiem paredz, ka visi mači tiks aizvadīti Orlando esošajā Disnejlendā.

Ņemot vērā uzvaru un zaudējumu attiecību, līgas spēcīgākā komanda šobrīd ir Milvoki “Bucks” (53-12), kurai seko Losandželosas “Lakers” (49-14). Katra ir līdere attiecīgi Austrumos un Rietumos.

Vietu “play-off” ir nodrošinājušas “Lakers”, “Bucks”, Toronto “Raptors” un Bostonas “Celtics” komandas, bet pat teorētiskas izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs vienīgā zaudējusi Goldensteitas “Warriors” vienība.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par