NBA leģenda Pipens: Porziņģis vēl nav tādā līmenī, lai viņam piešķirtu maksimālo līgumu

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) leģenda Skotijs Pipens uzskata, ka latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis pagaidām vēl nav pelnījis maksimālo līgumu.

Jau ziņots, ka “Mavericks” gatavojas 23 gadus vecajam latvietim piedāvāt maksimālo līgumu. Porziņģis nākamajās piecās sezonās nopelnītu 158 miljonus ASV dolāru (138,9 miljoni eiro).

Pretējās domās ir Pipens, kurš neuzskata, ka Porziņģim būtu jāpiešķir šāda apjoma līgums.

“Porziņģis ir jauns un daudzsološs spēlētājs, taču viņš savas prasmes vēl nav līdz galam apliecinājis,” raidījumā “The Jump” sacīja Pipens. “Neviens nezina, kādā līmenī viņš atgriezīsies pēc gūtā savainojuma. Protams, visi vēlas, lai viņam izdodas realizēt savu potenciālu, taču “Knicks” pēc Porziņģa traumas nevarēja atļauties riskēt.”

“Dalasa savukārt viņa redzēja jauno zvaigzni un komandas nākotni, kurš apvienosies ar citu “Mavericks” spīdekli Luku Dončiču. Es personīgi neuzņemtos šādu risku. Domāju, ka Porziņģis ir pelnījis lielu algu, taču, piešķirot viņam maksimālo līgumu, “Mavs” viņu noliek augstākajā plauktiņā, kuru latvietis gan vēl nav sasniedzis.”

Porziņģis šobrīd ir pilnvērtīgi atguvies no ceļgala krustenisko saišu plīsuma, turklāt vasaras gaitā treniņos strādās ar “Mavericks” komandu. Paredzams, ka, sākoties jaunajai NBA sezonai, latvieties dosies laukumā jau no pirmā mača.

Šī gada sākumā Porziņģis kopā ar Kortniju Lī, Timu Hārdeveju un Treju Bērku pārcēlās uz Dalasas “Mavericks”, bet uz Ņujorkas “Knicks” devās Deniss Smits, Deandrē Džordans, Veslijs Metjūzs un divas nākotnes drafta pirmās kārtas izvēles.

Līdz šim Porziņģis savas NBA karjeras laikā 186 spēlēs vidēji iemetis 17,8 punktus un izcīnījis 7,1 atlēkušo bumbu.

Savukārt Pipens ir seškārtējs NBA čempions un septiņkārtējs NBA Zvaigžņu spēles dalībnieks. Viņš bija viens no līderiem slavenajā Čikāgas “Bulls” vienībā, kuru pārstāvēja Maikls Džordans.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par