NBA: Pārtrūkst “Cavaliers” 13 uzvaru un “Bulls” 10 zaudējumu sērijas

09/12/2017 12:08
Lauri Markanens, sportacents.com

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā tika aizvadītas astoņas spēles. Indianas “Pacers” pārtrauca Klīvlendas “Cavaliers” 13 uzvaru sēriju, bet Čikāgas “Bulls” viesos pārtrauca savu desmit zaudējumu sēriju, pagarinājumā izcīnot uzvaru pār Šarlotes “Hornets”.

Pēc smaga sezonas sākuma Klīvlendas “Cavaliers” izdevās atkārtot kluba vēsturē ilgāko uzvaru sēriju, sasniedzot 13 uzvaras pēc kārtas. Aizvadītajā naktī “Cavaliers” vajadzēja aizvadīt trešo savstarpējo spēli pret Indianas “Pacers” šajā sezonā, kuriem komanda bija piekāpusies iepriekšējās divās sezonas savstarpējās spēlēs. Arī trešajā spēlē ar 106:102 (32:33, 25:30, 32:23, 17:16) pārāki bija “Pacers” basketbolisti. “Cavaliers” pēdējo zaudējumu bija piedzīvojusi 5. novembrī mājās pret Atlantas “Hawks” (115:117).

“Cavaliers” jau spēles sākumā atdeva pretinieku komandai iniciatīvu, zaudējot pat ar 2:13, tomēr pirmais puslaiks Klīvlendas komandai noslēdzās ar labvēlīgu sešu punktu pārsvaru. Turpinājumā gan viesiem neizdevās palielināt pārsvaru un spēles otrajā puslaikā dominēja “Pacers” basketbolisti, izcīnot uzvaru ar četru punktu pārsvaru. Uzvarētājiem ar 33 punktiem izcēlās Viktors Oladipo (3p. 6/13), bet “Cavaliers” komandā divu piespēļu līdz triple-double pietrūka Lebronam Džeimsam (29p+10ab+8rp), kuram divdesmit punktus un septiņas atlēkušās bumbas pievienoja Kevins Lavs.

Desmit zaudējumu sēriju izbraukumā pārtrauca Čikāgas “Bulls”, kas papildlaikā ar 119:111 (31:25, 21:27, 23:27, 31:27, 13:5) pārspēja Šarlotes “Hornets” basketbolistus. Lai arī “Bulls” ceturtās ceturtdaļas beigās izlaida četru punktu pārsvaru, komanda spēja dominēt pagarinājuma galotnē. Šajā spēlē lielisku sniegumu demonstrēja “Bulls” somu basketbolists  Lauri Markanens, kurš guva svarīgus trīspunkta metienus kā pamatlaika, tā arī papildlaika galotnēs. Markanenam šajā spēlē 24 punkti un 12 atlēkušās bumbas, bet “Hornets” rindās ar 25 punktiem un 20 atlēkušajām bumbām savā 32. dzimšanas dienā izcēlās Dvaits Hovards. Savu pēdējo uzvaru “Bulls” bija izcīnījusi tieši pret “Hornets”, 17. novembrī mājās uzvarot ar 123:120.

Kamēr Stefans Karijs traumas dēļ nevar palīdzēt komandai, Kevina Durenta 36 punkti kaldināja Goldensteitas “Warriors” uzvaru ar 102:98 (30:24, 16:26, 31:17, 25:31) pār Detroitas “Pistons”. Durentam arī desmit atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles un pieci bloķēti metieni. “Pistons” komandā 25 punkti Eiverijam Bredlijam, kamēr Andrē Dramonds sakrāja astoņus punktus un 17 atlēkušās bumbas.

NBA 9. decembra spēļu rezultāti:

Šarlotes “Hornets” – Čikāgas “Bulls” 111:119 (25:31, 27:21, 27:23, 27:31, 5:13)

Detroitas “Pistons” – Goldensteitas “Warriors” 98:102 (24:30, 26:16, 17:31, 31:25)

Indianas “Pacers” – Klīvlendas “Cavaliers” 106:102 (32:33, 25:30, 32:23, 17:16)

Orlando “Magic” – Denveras “Nuggets” 89:103 (25:14, 23:35, 22:32, 19:22)

Milvoki “Bucks” – Dalasas “Mavericks” 109:102 (22:25, 27:29, 28:24, 32:24)

Ņūorleānas “Pelicans” – Sakramento “Kings” 109:116 (25:24, 28:23, 29:30, 20:25, 7:14)

Sanantonio “Spurs” – Bostonas “Celtics” 105:102 (26:31, 30:24, 21:27, 28:20)