Nedēļas nogales futbols: ”Bayern” gadsimta lielākā uzvara pret Dortmundes ”Borussia”

02/04/2018 13:24
Minhenes ''Bayern'' - Dortmundes ''Borusia''

Pēc vienas nedēļas pārtraukuma Eiropas spēcīgākās futbola līgas atsākās ar jauniem pārsteigumiem. Viens no visšokējošākajiem rezultātiem ne tikai nedēļas nogalē, bet visā šajā sezonā bija vērojams Vācijā, kur līdere Minhenes ”Bayern” salādēja sešus vārtus pret vienu no sīkstākajām konkurentēm Dortmundes ”Borussia” (6:0). Tikmēr Spānijā Čempionu līgas ceturtdaļfinālu dalībnieču duelī ”Barcelona” pēdējās dažās minūtēs atspēlēja divus vārtus pret ”Sevilla” (2:2).

Anglijas Premjerlīgā jau pirmajā spēlē pēc izlašu pārtraukuma bija vērojami aizraujoši pavērsieni. ”Liverpool” 13. minūtē izbraukumā nonāca iedzinējos pret pastarīti ”Crystal Palace” (0:1). Viesi gan parādīja rakstu un iesita divus vārtus otrajā puslaikā (2:1). Par uzvaras golu bija atbildīgs Mohameds Salāhs, kurš izcēlās jau 29. reizi šosezon Premjerlīgā – tikai trīs vārti līdz jaunam rekordam.

Vēlāk 31. martā Mančestras ”United”, pateicoties diviem vārtiem pirmajās 20 minūtēs, uzveica ”Swansea City” (2:0), bet otrs pilsētas grands ”City” viesos sakāva ”Everton” (3:1).

Savukārt 32. kārtas beidzamajās divās spēlēs uzvaras izcīnīja abi Ziemeļlondonas klubi – ”Arsenal”, kas sagrāva ”Stoke City” (3:0), un ”Tottenham Hotspur”, kas derbijā tika galā ar čempioni ”Chelsea” (3:1). Ar diviem vārtiem ”Spurs” rindās izcēlās angļu pussargs Dele Ali. Jāatzīmē, ka ”Chelsea” nu ir astoņus punktus aiz ”Tottenham”, kas atrodas ceturtajā vietā jeb pēdējā pozīcijā, kas garantē dalību Čempionu līgā nākamsezon.

Tikmēr Spānijas Spēcīgākajā līgā par lielāko pārsteigumu parūpējās ”Sevilla” un līdere ”Barcelona”, kas savā starpā spēlēja 31. martā. Seviljas vienības vasaras pirkums Luiss Muriels 50. minūtē iesita spēles otros vārtus un izvirzīja komandu 2:0 vadībā. Tomēr ”Barcelona” netaisījās zaudēt sezonas pirmo spēli līgā. 88. minūtē Luiss Svaress samazināja starpību, bet tikai mikli vēlāk līderis Lionels Mesi ar precīzu sitienu no distances izlīdzināja rezultātu (2:2, plašāk izlasāms ŠEIT).

Neskatoties, ka abi Madrides konkurenti izcīnīja uzvaras, ”Barcelona” ir saglabājusi ievērojamu pārsvaru. Jāizceļ, ka ”Real” izvēlējās atpūtināt galveno zvaigzni Krištianu Ronaldu, viņu lieliski aizstāja Gerets Beils, kura kontā divi vārti (3:0 pret ”Las Palmas”).

Vairs tikai vienas uzvaras attālumā no sestā secīgā titula Vācijas Bundeslīgā ir Minhenes ”Bayern”. Bavārijas milzis bez jebkādas žēlastības sagrāva Dortmundes ”Borussia” (6:0, otra lielākā savstarpējā uzvara). Ar hat-trick izcēlās zaudētāju bijušais uzbrucējs Roberts Levandovskis, bet pie vārtiem un divām rezultatīvajām piespēlēm tika Hamess Rodrigess.

Dortmundiešu zaudējuma dēļ ”Schalke” (2:0 pret ”Freiburg”) palielināja pārsvaru otrajā pozīcijā, bet ”Leipzig” (3:2 pret ”Hannover”) nonāca tikai divu punktu attālumā līdz ”Borussia”.

Jāizceļ, ka Bundeslīgas 28. kārtā tika reģistrēts vēl viens 6:0 rezultāts – ”Hoffenheim” iznīcināja Artjoma Rudņeva bijušo klubu ”Koln”.

Itālijas Serie A jau trešo reizi pēdējo četru maču laikā bez trīs punktiem palika ”Napoli”, kas gan vēl aktīvi konkurē titulam. Neapolieši tikai 80. minūtē izrāva neizšķirtu pret ”Sassuolo” (1:1). To izmantoja ”Juventus”, kas sakāva ”Milan” (3:1) un palielināja pārsvaru pirmajā vietā līdz četriem punktiem.

Ārkārtīgi rezultatīvu spēli aizvadīja Romas ”Lazio”, kas ar rezultātu 6:2 sagrāva līgas pēdējā vietā esošo ”Benevento”. Ar diviem vārtiem izcēlās Čīro Imobile. Jāpiemin, ka Mauro Ikardi ”Inter” uzvarā pret ”Hellas Verona” (3:0) iesita vārtus jau pēc 35 sekundēm.

Francijas Ligue 1 aizvadītā nedēļas nogale bija bez līderes Parīzes ”Saint-Germain” un čempiones ”Monaco” līdzdalības, jo abas satikās Līgas kausa izcīņā.

Lionas ”Olympique” pret ”Toulouse” (2:0) izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas. Par abiem vārtiem bija atbildīgs Memfiss Depajs. Savukārt Lionas galvenā konkurente cīņā par dalību nākamās sezonas Čempionu līgā Marseļas ”Olympique” sakāva ”Dijon” (3:1).