Neilands piedalās atrāvienā un izcīna trešo vietu Portugāles velobrauciena smagākajā posmā

14/08/2017 20:19
Krists Neilands no

Šī gada Latvijas čempions grupas braucienā Krists Neilands no “Israel Cycling Academy” komandas pirmdien izcīnīja augsto trešo vietu Portugāles daudzdienu tūres (UCI kat.2.1) priekšpēdējā, devītajā, posmā, kas bija smagākais no visiem etapiem.

Veiksmīgais sniegums Neilandam no 14.vietas kopvērtējumā ļāvis ielauzties pirmajā desmitniekā, pirms pēdējā posma līderim Raulam Alakornam no Spānijas (W52/”Porto”) zaudējot astoņas minūtes un 28 sekundes. Ja latvietis sestajā posmā nebūtu zaudējis Alakornam piecas minūtes, viņš šobrīd atrastos kopvērtējuma trešajā pozīcijā. Savukārt jauno braucēju vērtējumā Latvijas sportists ir pārliecinošs līderis.

Neilands šajās sacensībās katrā no etapiem, kā arī prologā, bijis labāko trīsdesmitniekā, turklāt trešajā posmā izcīnīja otro vietu. Tāpat viņš piektajā posmā bija ceturtais, bet septītajā posmā desmitais.

Par trešo vietu Neilands nopelnīja trīs Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) ranga punktus.

Neilands priekšpēdējā posmā piedalījās atrāvienā ar diviem W52/”Porto” riteņbraucējiem portugāli Amāru Manuēlu Antūnešu un Alakornu, trijotnei sasniedzot vairāk nekā divarpus minūšu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem.

Tiesa, 15 kilometrus Neilands sāka iepalikt no Antūneša un Alakorna, cīņā par uzvaru neiesaistīdamies, tomēr finišējot augstajā trešajā vietā.

Posma finišu pirmie sasniedza Antūnešs un Alakorns, kuri finišēja līdzās. Abi 184 kilometrus garās distances finišu šķērsoja pēc trasē pavadītām četrām stundām 56 minūtēm un 55 sekundē, bet Neilands viņiem zaudēja minūti un 28 sekundes, izcīnot pārliecinošu trešo vietu, jo tuvākie sekotāji finišēja vēl trīs minūtes un 13 sekundes vēlāk.

Kopvērtējumā līderpozīciju saglabāja Alarkons, kurš tuvāko sekotāju Antūnešu apsteidz par 28 sekundēm. Savukārt Neilands no 14.vietas ir pakāpies uz desmito, Alakornam zaudējot astoņas minūtes un 28 sekundes.

Šajā velobraucienā dalībnieki veiks desmit posmus, sacensībām noslēdzoties otrdien. Portugāles tūre risinās 11 dienu garumā un ir ceturtais garākais daudzdienu velobrauciens Eiropā aiz trim grandtūrēm “Tour de France”, “Giro d Italia” un “Vuelta Espana”.

Neilands šosezon jūnijā pirmo reizi kļuva par Latvijas čempionu grupas braucienā, bet individuālajā startā palika trešais. Tāpat viņš šosezon uz goda pjedestāla kāpa maijā notikušā Azerbaidžānas daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.1) piektajā etapā, kurā bija ātrākais.