“Neste World RX of Latvia” pulcēsies pasaules labākie rallijkrosa braucēji

2016 FIA World Rallycross Championship // Round 01 // Montalegre, Portugal // 15-17 April, 2016 // Worldwide Copyright: McKlein

šajā nedēļas nogalē ciemojas Baltijā, Pasaules RX atgriežoties Rīgā uz otro (no 15. līdz 17. septembrim). Latvijas posmā kopā piedalīsies 81 automašīna – 51 Supercar klasē (21 Pasaules RX; 30 Euro RX), bet vēl 30 Super1600 klasē. Tāpat CSDD Biķernieku trasē notiks arī pēdējais FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms Supercar klasē un priekšpēdējais Super1600 klases posms.

Kā vēstīts čempionāta oficiālajā maājas lapā, pastāv iespēja, ka kopvērtējuma līderis Johans Kristofersons jau Latvijā, divus posmus pirms čempionāta beigām, var nodrošināt sev 2017. gada čempiona titulu. Viņam šobrīd ir 46 punktu pārsvars pār savu PSRX Volkswagen Sweden komandas biedru Peteru Solbergu, un titula priekšlaicīgai iegūšanai šo pārsvaru ir nepieciešams palielināt līdz 61 punktam. Komandu čempionātā PSRX Volkswagen Sweden komandai ir iespēja kļūt par čempioniem tieši Latvijas posmā. Viņiem šobrīd ir 112 punktu pārsvars pār Team Peugeot-Hansen, un saglabājot šādu pārsvaru arī pēc Rīgas posma, viņi būs nodrošinājuši sev uzvaru sezonas kopvērtējumā.

Kristofersons stāsta: Mēs ar Peteru ļoti smagi strādājam, vienmēr darbojamies vienā virzienā un tiecamies uz kopīgu mērķi. Daudz runājam ar inženieriem, un kad tev ir automašīna par kuru esi pārliecināts, ir iespējams braukt ar maksimālu atdevi. Vissvarīgākais Latvijā ir iegūt papildu punktus komandu kopvērtējumā un spert vēl vienu soli pretim sava sapnim!”

Pagājušajā gadā Pasaules RX pirmoreiz viesojās Latvijā un, neraugoties uz spēcīgo lietu, skatītāju tūkstoši bija trasē, lai redzētu Sebastjēna Lēba pirmo uzvaru Pasaules RXposmā. „Trase ir fantastiska un tāda paliek arī lietus laikā,” skaidro Matiass Ekstroms, kurš pagājušogad šeit piekāpās tikai Lēbam. „Šogad mēs Rīgā esam aizvadījuši testus un darīsim visu iespējamo, lai samazinātu atstarpi līdz līderiem. Francija noteikti bija solis pareizajā virzienā. Kvalifikācijā vēlos cīnīties par uzvarām, lai savu pusfinālu varu sākt no pirmās starta vietas.”

Vietējam braucējam Reinim Nitišam šī ir īpaša sacīkste: „Rīgā ir manas mājas sacīkstes, kas nozīmē maksimālu motivāciju lieliskam rezultātam,” skaidro latvietis.

Viena vērā ņemama braucēju izmaiņa pasaules čempionāta dalībnieku sarakstā šajā nedēļas nogalē ir Duborgs, kurš sacensībās nepiedalīsies, jo viņa ģimenē gaidāms pirmais bērns. Duborgu DA Racing Peugeot Supercar automašīnā aizstās leģendārais Beļģijas autosportists Fransuā Duvāls. Duvāls papildina: „Vēlos pateikties Duborgu ģimenei, jo īpaši Dominikam, par manis izvēlēšanos dalībai šajā posmā. Žans-Baptiste, saprotamu iemeslu dēļ, paliek Francijā, līdz ar ko viņa vieta sacensībās kļuva pieejama – kad saņēmu piedāvājumu piedalīties, nekavējos ne mirkli un to pieņēmu. Ceru, ka laikapstākļi būs mainīgi, kas izlīdzinātu automašīnu veiktspēju. Ir grūti uzstādīt konkrētu mērķi, taču es darīšu visu, lai parādītu labāko iespējamo sniegumu.”

DTM pilots Niko Mullers, līdzīgi kā Duvāls, aizvadīs savu otro Pasaules RX posmu, braucot ar EKS sagatavotu Audi S1 EKS RX quattro. Soms Joni-Pekka Rajala brauks ar Mitsubishi Mirage Supercar, bet Francijas leģenda “Knapiks” aizvadīs savu pēdējo pasaules čempionāta posmu ar paša komandas sagatavoto Citroen DS3.

Pēdējā Euro RX Supercar čempionāta posmā, kurā kopvērtējuma līderis ir Antons Marklunds, piedalīsies 30 dalībnieki. TouringCar klases braucējs Filips Gērmans aizvadīs savu sezonas otro sacīksti Supercar klasē ar Eklund Motorsport sagatavotu Volkswagen Beetle. Pēc garākas pauzes sacensību apritē atgriezīsies arī polis Martins Kačmarskis.

Super1600 klasē, norvēģis Espens Isaksatrs brauks ar Peugeot 208, bet vācietis Svens Sēlingers būs pie Ford Fiesta stūres. Ungārs Atila Mozers (Škoda Fabia) un latvietis Mārtiņš Lapiņš (Renault Twingo) piedzīvos debiju šajā klasē, bet Arnis Odiņš un Juris Spīķis brauks ar TT Motorsport sagatavotiem Twingo. Edijs Ošs (VW Polo) ir piektais latviešu pārstāvis Super1600 klasē.

Cooper Tires viedoklis. Pols Kouts, Cooper Tire Europe Motorsporta nodaļas vadītājs: „Vēsturiskā Biķernieku trase Rīgā bija lielisks pagājušās sezonas atklājums. Tā ir ātra un ļoti tehniska trase, kurā riepas piedzīvo straujas tām pielikto spēku izmaiņas dēļ paātrināšanās, bremzēšanas un līkumiem. Esam izmantojuši pēdējos 20 gados vairākās autosporta disciplīnās gūto pieredzi, lai radītu riepu, kas ir vairāk kā spējīga tikt galā ar šo rallijkrosā radīto slodzi.”

Sestdiena, 16. septembris*
8:00 Trase atvērta skatītājiem
9:00 Treniņbraucieni
12:00 1. kvalifikācija // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar, WorldRX
14:00 Monster Energy Torņa Dumpis
14:30 2. kvalifikācija // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar, WorldRX
16:20 3. kvalifikācija // EuroRX Super1600
18:00 Autogrāfu sesija
20:00 CSDD Biķernieku trase slēgta skatītājiem

Svētdiena, 17. septembris
08:00 Trase atvērta skatītājiem
08:30 Treniņbraucieni
09:30 3. kvalifikācija // EuroRX Supercar, WorldRX
4. kvalifikācija // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar, WorldRX
12:45 Autogrāfu sesija
13:10 Monster Energy Torņa Dumpis
13:30 Finālbraucieni
Pusfināli // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar
Fināls // EuroRX Super1600
14:00 TV Tiešraide
15:00 Finālbraucieni
Pusfināli // EuroRX Supercar, WorldRX
Fināls // EuroRX Supercar, WorldRX
15:50 Apbalvošana
17:30 CSDD Biķernieku trase slēgta skatītājiem

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par