NHL klubiem pietauvotie un kuģotāji uz Dāniju

03/04/2018 15:54
Nokopēts

Lieldienas ir atskaites punkts, kad hokeja sezona pamazām iesoļo nobeiguma fāzē, kas lielākajā daļā dzīves situāciju ir baudāmākā. Citviet Eiropā izslēgšanas spēles tuvojas izskaņai, bet otrpus okeānam tās tikai sāksies. Pēdējo reizi NHL izslēgšanas spēlēs kāds latvietis piedalījās 2015. gadā, kad Tampabejas “Lightning” vārtos divās spēlēs sevi apliecināja Kristers Gudļevskis.

NHL regulārā sezona noslēgsies 7. aprīlī, savukārt izslēgšanas spēles sāksies 11. aprīlī. Vai ir iespējamība, ka izslēgšanas spēlēs debitē kāds latviešu hokejists? Varbūtība vienmēr pastāv, jo šogad no fārmklubiem uz NHL bija izsaukti trīs latvieši.

Matīss Kivlenieks izdzīvos Gudļevska scenāriju?

Kivlenieks marta beigās aizvadīja savu pirmo “sauso” profesionālās karjeras spēli.
Foto: @monstershockey
Following Following @monstershockey/Twitter

Matīss Kivlenieks bija ieliktenis robā, ko radīja Kolumbusas “Blue Jackets” otrā vārtsarga nosūtīšana uz AHL spēļu praksei. NHL komandu treniņos ir jābūt diviem vārtsargiem, tāpēc latvietis pāris reizes praktizējās ar lielo komandu. Tomēr iespēja, ka vārtsargs gadu gaitā varētu kļūt par stabilu “Blue Jackets” vārtsargu [kaut vai otro – aut.] ir ļoti maza.

Situācija ir līdzīga, kāda bija Kristeram Gudļevskim Tampabejas “Lightning” sistēmā. Kristers bija stabils AHL vārtsargs, tāpēc organizācija nākotnes cerības bija iezīmējusi ar krievu vārtsargu Aleksandru Vasiļevski. Neskatoties uz to, ka tagadējais “Lightning” pirmais numurs bija bez lielas Ziemeļamerikas hokeja pieredzes, viņš devās pāri okeānam, īsu laiku praktizējās AHL klubā un pēc divām sezonām kļuva par stabilu zibeņu vērtību. Situācijā ar “Blue Jackets”, vieta NHL tiek gatavota citam latviešu vārtsargam – Elvim Merzļikinam.

Latvieši ir plēsēji

Latviešus mīlošajā “Sharks” organizācijā pašlaik mitinās Rūdolfs Balcers, kurš ar sniegumu šajā sezonā pārsteidza pat NHL komandas ģenerālmenedžeri. Pirms trīs gadiem uz lielās komandas mājvietu pārcēlās fārmklubs, kas uzlaboja organizācijas veiktspēju. Proti, jaunie hokejisti redz kā darbojās “Sharks” hokejisti un var apskatīt citas viesos ieradušās NHL komandas. Arī lielās komandas treneri var labāk novērtēt komandas nākotnes spēlētājus, starp kuriem ir Balcers.

Jaunais uzbrucējs šajā sezonā saņēma divus izsaukumus uz lielo komandu, bet pie spēlēšanas vēl netika. Viņam tiek paredzēta gaiša nākotne: ja ne šajā, jau nākamajā sezonā uzbrucējam vajadzētu debitēt NHL. Ar 18 gūtiem vārtiem un 23 piespēlēm Rūdolfs ir AHL komandas rezultatīvākais spēlētājs. Kas zina, varbūt iespēja pavērsies izslēgšanas spēlēs. Otra haizivs ir aizsargs Kārlis Čukste, kurš hokeja un augstākās izglītības pamatus apgūst Kvinipiakas Universitātē. Runā, ka hokejists šajā pavasarī varētu cīnīties par vietu Latvijas izlases sastāvā, bet “Sharks” esot gatavi viņu izsaukt pat uz lielo komandu. Redzēsim, kur aizsargs turpinās sezonu.

Bļugers pāris soļu attālumā no NHL

Trešais latvietis, kurš NHL komandas treniņos šosezon viesojās visilgāk, bija centra uzbrucējs Teodors Bļugers. Pagājušās sezonas izskaņā klīda runas, ka jauno hokejistu varētu nepalaist uz pasaules čempionātu, jo Pitsburgas “Penguins” vajagot rezerves spēlētājus, tomēr komanda atrada citus variantus. Meistarīgs centra uzbrucējs ar labu hokeja IQ, tā Bļugeru raksturo daudzi, ne velti pēdējās divas sezonas viņš ir viens no atslēgas spēlētājiem AHL komandā.

Tomēr šajā pavasarī hokejista palīdzība Latvijas izlasei ir vērtējama ar zemāku varbūtību kā pagājušajā sezonā. Viņš ir viens no diviem hokejistiem, kurš var izpelnīties vietu lielās komandas sastāvā, ja kāds hokejists gūst traumu.

Girgensons stabils nestabilajā Bufalo komandā

Zemgus Girgensons, Antons Strālmans, www.sportazinas.com

Foto: Chris O’Meara/AP

Kamēr citi latvieši vēl cīnās par vietu NHL komandu sastāvos, savu piekto sezonu lielajā līgā aizvadīja uzbrucējs Zemgus Girgensons. Bufalo klubs turpina pārbūves procesu kopš 2013. gada, kad komanda draftēja latvieti. Treneru maiņas, līderu traumas, nestabilitāte ir tās lietas, kuras neļauj komandai kļūt par konkurētspējīgu cīņai par izslēgšanas spēlēm. Uzbrukums komandai ir ciešams, bet aizsardzībā ir vairāk robu kā Šveices sierā. Nav stabilu aizsargu, kuri spētu uzņemties iniciatīvu un nospēlēt līmenī kā aizsardzības, tā uzbrukuma zonā.

Punktu ziņā Girgensonam šis būs sausākais NHL karjeras gads, tomēr vērts atcerēties, ka treneri uzbrucēju mētā no vienas maiņas uz otru, un nav iespēja izveidot sadarbības ar spēlētājiem. Girgensons nav pirmo divu maiņu uzbrucējs, viņš vairāk atbilst trešā uzbrucēju trijnieka elementam. Treneri viņam uztic spēli mazākumā, kur latvietis ir viena no vadošajām figūrām. Nākamajā sezonā hokejistam ir pēdējais līguma gads, vai hokejists palīdzēs šopavasar izlasei? Ja nav jādziedē sezonā iesētās traumas, tad Girgensons izlasei palīdzēs.

Gudļevskis NHL cerību izsapņojis

Laikam dažreiz zvaigznes nesastājas par labu arī lielām cerībām. Spilgtākā sezona Gudļevska karjerā bija debija Ziemeļamerikā (2013/14), kad latvietis spēlēja pēc spēka trīs labākajās līgās, attiecīgi – ECHL, AHL un NHL. Sezonas CV papildināja Olimpiāde un slavas mirklis spēlē pret Kanādas izlasi. Tieši ar pēdējo maču Gudis daudziem palicis atmiņā visspilgtāk, bet ne ar ko vairāk.

Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem sevi pierādīt Tampabejas “Lightning” sastāvā, vārtsargs pagājušajā vasarā tika aizmainīts uz Ņujorkas “Islanders”. Jauna organizācija, jaunas iespējas, bet atkal nekā. Pirmssezonā Ņujorka deva iespēju latviešu vārtu vīram, bet nebija apmierināta ar sniegumu, tāpēc izlika neierobežoti brīvo aģentu tirgū. Šajā sezonā pēc statistikas rādītājiem Gudļevskim ir sliktākais gads Ziemeļamerikā. 35 mačos Kristers vidēji ielaidis 2.88 vārtus un atvairījis 89.6% metienu. Vai mēs varam sagaidīt Gudļevski izlasē? Drīzāk jautājums, vai viņa pakalpojumi izlasei ir vajadzīgi?

TOP notikumi
1
X
2
9.25
6.5
1.19
1.44
4.8
6.25
2.85
3.1
2.55
1.66
3.6
4.1
2.05
3.8
3.25
2.4
3.8
2.6
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām