NHL komisārs apstiprina – 2021. gadā Pasaules kauss nenotiks

Gerijs Betmens, sportazinas.com
Gerijs Betmens | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komisārs apstiprinājis, ka 2021. gadā netiks rīkots starptautisks hokeja turnīrs Pasaules kauss.

Septembrī parādījās informācija, ka 2021. gada februārī zvaigžņu spēles vietā varētu tikt aizvadīts Pasaules kauss. “Tas varētu būt vienas nedēļas mini turnīrs. Mēs vienkārši pagarinātu zvaigžņu spēles pārtraukumu vēl uz dažām dienām un aizvadītu starptautisko turnīru,” NHL plānus komentēja komisāra vietnieks Bils Deilijs.

Savukārt pirms dažām dienām Betmens uzsvēra, ka līga nedomā atteikties no plāniem par Pasaules kausa rīkošanu, taču tas ir pārāk liels turnīrs, lai paspētu veikt visus nepieciešamos darbus līdz 2021. gada februārim.

Ilgtermiņā NHL plāno aizstāt olimpisko spēļu hokeja turnīru ar Pasaules kausu. “Mums bijušas vairākas tikšanās ar spēlētāju arodbiedrību, taču man nav jaunas informācijas. Drīzāk teiktu, ka tā bijusi filozofiskā diskusija. Manuprāt, NHL hokejistu dalība olimpiādē ir izaicinājums. Zinu, ka hokejistiem patīk pārstāvēt savas valstis un piedalīties olimpiskajās spēlēs. Zinu arī, ka tiem, kuri nepiedalās pasākumā, patīk atpūsties sezonas vidū. Taču mēs uzskatam, ka olimpiāde vienkārši sagrauj NHL sezonu,” teica Betmens pirms mēneša.

Iepriekšējais Pasaules kauss norisinājās 2016. gada septembrī Toronto. Uzvaru tajā svinēja Kanādas izlase, kas divos fināla mačos pārspēja Eiropas izlasi (3:1; 2:1). Turnīrā piedalījās arī Krievijas, Somijas, Čehijas un Zviedrijas valstsvienības, ka arī ASV un Ziemeļamerikas U23 izlases.

Pirmais Pasaules kauss norisinājās 1996. gadā, par tā ieguvēju kļuva ASV izlase. Nākamais turnīrs tika organizēts 2004. gadā, kad triumfēja Kanāda.

Laika posmā no 1976. līdz 1991. gadam norisinājās līdzīgs turnīrs, ko sauca par Kanādas kausu. Četras reizes trofeju izcīnīja Kanāda, bet 1981. gadā to izdarīja PSRS izlase.

NHL neplāno organizēt spēles ar KHL klubiem

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par