NHL komisārs par Logana Mailu izvēli draftā: Pārsteigums nav īstais vārds, esmu šokēts

30/07/2021 14:49

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komisārs Gerijs Betmens sarunā ar “The Score” paudis sašutumu par Monreālas “Canadiens” lēmumu šī gada drafta pirmajā kārtā izvēlēties aizsargu Loganu Mailu.

Īsi pirms drafta 18 gadus vecais kanādiešu aizsargs Logans Mailu nonāca skandālā. Kļuva zināms, ka pagājušajā sezonā viņš, būdams Zviedrijas kluba “”Lejon hokejists, dzimumakta laikā nofotografēja savu partneri bez viņas atļaujas un vēlāk šo foto izplatīja komandas čatā, par ko Zviedrijas varas iestādes viņam piešķīra naudas sodu.

Vēlāk pats Mailu prasīja, lai viņa kandidatūru noņem no NHL drafta. Taču, atšķirībā no NBA drafta, Ziemeļmerikas vadošajā hokeja līgā šāda procedūra nav paredzēta, kā rezultātā aizsargs palika starp pieejamiem hokejistiem un viņu pirmajā kārtā ar 31. numuru izvēlējās “Canadiens”, par ko organizācijas izpelnījās bargu kritiku no līdzjutējiem un politiķiem.

Tagad kritiķu pulkam pievienojies arī līgas galvenais cilvēks. “Es biju šokēts. Pārsteigums nav īstais vārds, lai aprakstītu manu reakciju. Man ir divas meitas un četras mazmeitas. Tas, ko viņš izdarīja, ir briesmīgi. Spēlētājs teica, ka nevēlas tikt izvēlēts draftā, bet “Canadiens” tāpat to izdarīja, jo līgā nav mehānisma, lai kāds varētu atteikties no izvēles.

Es nedomāju, ka kādam vajadzētu palaist garām hokejista darbību ietekmi uz upuri un viņas ģimeni. [“Canadiens” īpašnieks Džefs] Molsons teica, ka komanda strādās ar Loganu. Mums visiem jāsaprot, ko tas nozīmē un kurā virzienā viņi dosies,” teica Betmens.

Iepriekš “Canadiens” lapā tika publicēts Molsona paziņojums, kurā viņš atvainojās hokeja sabiedrībai, kā arī skaidroja Mailu izvēles motīvus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…