Miķelsonam 16.vieta EČ peldēšanā 200 metros uz muguras

06/11/2021 20:05
Kristaps Miķelsons

Latvijas sportists Kristaps Miķelsons sestdien Kazaņā Eiropas čempionātā (EČ) peldēšanā 25 metru baseinā 200 metros uz muguras ieņēma 16.vietu.

Gabriela Ņikitina 50 metros tauriņstilā distanci veica 26,88 sekundēs, ieņemot vienu no divām rezervistu vietām. Viņai 22.vieta 36 sportistu vidū. Ņikitina tomēr pie starta pusfinālā netika.

Kristaps Miķelsons 200 metros uz muguras finišēja divās minūtēs un 1,26 sekundēs un ieņēma 20.vietu 21 peldētāja konkurencē, taču ieguva pusfināla pirmā rezervista statusu. Miķelsons startēja arī pusfinālā, kur ar rezultātu divas minūtes un 1,62 sekundes ieņēma 16.vietu.

100 metru kompleksajā peldējumā Miķelsons finišēja vienu vietu virs Ronena Kermana. Viņš distanci veica 55,64 sekundēs, ieņemot 20.vietu, bet Kermans 25 peldētāju vidū bija par septiņām sekundes simtdaļām lēnāks. Daniils Bobrovs 50 metros brasā finišēja 28,44 sekundēs, ieņemot 32.vietu no 34 peldētāju konkurencē.

Savukārt Arina Baikova 200 metros brīvajā stilā uz starta neizgāja. 4×50 metru jauktajā stafetē Latvijas četrinieks ar Miķelsonu, Kermanu, Baikovu un Ņikitinu sasniedza 12. labāko rezultātu 14 komandu vidū un finālam nekvalificējās.

Latviju šajā čempionātā pārstāv Arina Baikova, Gabriela Ņikitina, Daniils Bobrovs, kā arī divi junioru vecuma sportisti – Ronens Kermans un Kristaps Miķelsons, kuriem šī ir debija kontinenta čempionātā pieaugušajiem. Treneru korpusā uz Kazaņu devusies Aiva Miķelsone, Sergejs Kurmeļevs un Mauro Bordža.

Latvijas viena no vadošajām peldētājām Ieva Maļuka šobrīd trenējas Spānijā un gatavojas decembrī gaidāmajam pasaules čempionātam.