Nikolato: Visam pāri stāv ideja, ka mēs spēlējam tieši līdzjutējiem, nevis tikai paši sev

08/02/2024 13:54
Nokopēts
Paolo Nikolato

Jaunieceltais Latvijas futbola izlases galvenais treneris Paolo Nikolato sarunā ar Latvijas Futbola federācijas preses dienestu izcēla komunikācijas nozīmi, kā arī ieskicēja plānus valstsvienībā.

Jau vēstīts, ka Nikolato pirmdien kļuva par Latvijas futbola izlases stūrmani. 57 gadus vecais speciālists līdz šim karjerā strādājis tikai dzimtenē. Karjeras sākumā 15 gadus darbojies leģendārā “Chievo” kluba akadēmijā, 2014. gadā viņš “Lumezzane” vienībā debitēja galvenā trenera amatā. Tur Nikolato nostrādāja līdz 2016. gadam, pirms viņš “pavēra jaunu lappusi”, turpmākos septiņus gadus vadot dažāda vecuma Itālijas jauniešu izlases.

“Man tas ir supersvarīgi – komunicēt ar visiem iesaistītajiem. Komunikācija ar medijiem man nav maizes garoza. Es to daru bez sakostiem zobiem. Tas patiešām ir svarīgi visu viņiem izskaidrot. Bet galu galā visam pāri stāv ideja, ka mēs spēlējam tieši līdzjutējiem, nevis tikai paši sev,” teica Nikolato. “Mediju dienas izlases nometņu laikā? Protams! Pēkšņi ierosinātas intervijas? Nekādu problēmu! Tas ir mūsu pienākums.”

Zināms, ka Nikolato vadītās komandas allaž spēlējušās ar shēmu 3-5-2. Speciālistam tika vaicāts, vai tas arī tiks darīts Latvijas izlasē. “Es to vēl neesmu izdomājis,” par spēlēšanu ar trīs centra aizsargiem pauda Nikolato. “Man, protams, ir ideja, kā varētu spēlēt, bet nekas vēl nav galēji, jo man jāsaprot, kā izveidot vislabāko vienpadsmitnieku, kā atrast visiem labākajiem spēlētājiem vislabāko kombināciju.”

Kāds ir Nikolato ideālais uzbrucēju duets? “Tas lielā mērā atkarīgs arī no pretinieka. Tieši uzbrucēju virknējums ir pielāgojams katram pretiniekam specifiski. Bet idejiski – es gribu, lai ap uzbrucēju pulcētos iespējami vairāk labu spēlētāju,” uzsvēra treneris.

Futbols seko basketbola pēdās? Par Latvijas izlases treneri kļūst itāļu speciālists

Ļašenko: Latvijas izlases galvenā trenera amats ir interesants un vilinošs augsta kalibra speciālistiem

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām