Nitišs Biķerniekos uzvar noslēdzošajā rallijkrosa EČ posmā un triumfē kopvērtējumā

16/09/2018 16:31

Latvijas autobraucējs Reinis Nitišs no “Set Promotion” komandas svētdien Biķernieku trasē uzvarēja Eiropas čempionāta “SuperCar” klases sacensībās, triumfējot arī sezonas kopvērtējumā, kamēr prestižākajā pasaules čempionāta “SuperCar” klasē nepārspēts palika zviedrs Jūhans Kristofešsons, kurš spēra soli tuvāk, lai aizstāvētu pērn izcīnīto planētas čempiona titulu.

Eiropas čempionātā Biķerniekos notika pēdējais no pieciem posmiem. Nitišs aizvadīja veiksmīgu sacīksti, kvalifikācijā ieņemot otro vietu un jau tad nodrošinot Eiropas čempiona titulu. Taču jēkabpilietis savai sezonai pielika treknu punktu, jo bija ātrākais gan savā pusfināla braucienā, gan pēc tam arī finālā.

Aiz Latvijas sportista palika francūzis Sirils Raimons, bet trešo vietu ieņēma zviedrs Antons Marklunds.

Sezonas noslēgumā Nitišam pēc pieciem etapiem bija 135 punkti, kamēr otrais ar 101 punktu palika Marklunds, bet vēl par punktu atpalika Raimons.

Nitišs 2013.gadā kļuva par Eiropas čempionu “Super1600” klasē, bet gadu vēlāk viņš sensacionāli savā debijas sezonas izcīnīja trešo vietu jau pasaules čempionāta “SuperCar” klasē. Tiesa, nākamajos trīs gados šo panākumu atkārtot neizdevās, bet šosezon, finansiālu iemeslu dēļ Nitišs pārgāja uz Eiropas čempionāta “SuperCar” klasi.

Savukārt svētdien prestižākajā rallijkrosa ieskaitē – pasaules čempionāta “SuperCar” klasē, finālā triumfēja Kristofešsons, aiz sevis atstājot tautieti Matīasu Ēkstremu un titulēto francūzi Sebastjanu Lēbu.

Kristofešsons, kurš pērn Rīgā nodrošināja 2017.gada pasaules čempiona titulu, aizvadīja teicamu sacīksti, jo uzvarēja trijos no četriem kvalifikācijas braucieniem, ka arī bija ātrākais savā pusfinālā un pēcāk arī finālā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka latviešu pilots Jānis Baumanis no STARD komandas svētdien nespēja sasniegt Biķernieku trasē notiekošā pasaules čempionāta rallijkrosā devītā posma pusfinālu, sacensības noslēdzot 14.pozīcijā.

No 12 labākajiem, kas turpināja sacensības pusfinālā, Baumanis atpalika tikai par punktu. Sestdien pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem prestižākajā “SuperCar” klasē Baumanis bija devītais, bet svētdien trešajā braucienā viņš ieņēma tikai 15.vietu, summā noslīdot četras pozīcijas zemāk, tobrīd esot 13.vietā.

Savukārt pēdējā kvalifikācijas braucienā Baumanis ieņēma 14.vietu, ar ko bija par maz, lai tiktu starp 12 pusfinālistiem. Summā viņš noslīdēja vēl vienu vietu zemāk, sacensības noslēdzot pirms pusfināla.

Pēc Rīgas etapa līderis Kristofešsons ir iekrājis 254 punktus, palielinot pārsvaru kopvērtējumā.

Savukārt Eiropas čempionāta “Super1600” klasē pusfinālā apstājās Artis Baumanis. Šajā klasē pārliecinoši uzvarēja latvieša pārstāvētās “Volland Racing” komandas biedrs Roks Bacuška no Lietuvas, kurš bija ātrākais visos četros kvalifikācijas braucienos, pusfinālā un arī finālā.

A. Baumanis pēc kvalifikācijas bija ceturtais, bet savā pusfinālā ieņēma ceturto pozīciju, netiekot finālā.

Šajā klasē startēja arī Arnis Odiņš, kurš pēc kvalifikācijas bija 17.vietā, pusfinālā netiekot.

A.Baumanis pirms šī posma bija līderis Eiropas čempionāta “Super1600” klasē, tagad vadībā izvirzoties Bacuškam.

Latviju šajās sacensībās, kas Rīgā norisinājās trešo gadu pēc kārtas, pārstāvēja četri dalībnieki.

Rīgā noslēdzās Eiropas čempionāts “SuperCar” klasē, kamēr Vecā kontinenta meistarsacīkstes “Super1600” klasē beigsies Vācijā, bet pasaules čempionātā “SuperCar” klasē pēc sacensībām Rīgā vēl būs etapi ASV, Vācijā un Dienvidāfrikas Republikā.