Nitišs: Cīņas trasē bija tik ciešas, ka visu izšķīra pašas mazākās nianses

Reinis Nitišs, sportazinas.com
foto: AP

Pasaules rallijkrosa čempionāta otrā posma cīņas Portugāles trasē bija tik sīvas, ka visu izšķīra mazākās nianses, uzskata latviešu pilots .

LETA jau vēstīja, ka Nitišs svētdien izcīnīja piekto vietu pasaules čempionāta sezonas otrā posma finālā prestižākajā “SuperCar” klasē, kamēr Jānis Baumanis apstājās pusfinālā, bet viņa brālis Artis Baumanis Eiropas čempionāta “” klasē kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

“EKS komanda paveica lielisku darbu, un kvalifikācijā mūsu izvēlētā stratēģija nostrādāja nevainojami. Šodien cīņas trasē bija tik ciešas, ka visu izšķīra pašas mazākās nianses. Pusfināla sasniegšana bija minimālais uzdevums, kad to paveicām, nezaudējām koncentrēšanos un spējām sasniegt finālu. Ļoti sen nebiju ticis pie izdevības tajā startēt – tas bija vienreizēji,” Nitišu citē Latvijas pilota pārstāvji.

Kā uzskata Nitišs, komanda spērusi nākamo soli uz priekšu.

“Šoreiz finālā zaudēju laiku aiz abām “Volkswagen Sweden” automašīnām, un jāuzteic arī Sebastjena Lēba manevrs starta taisnē, iespiežot mani pamattrasē. Pie apstākļu sakritības, iespējams, rezultāts varēja būt arī citādāks, bet neskriesim ratiem pa priekšu – visam savs laiks! Liels prieks par Matīasu Ēkstremu, kurš šodien izcīnīja otro uzvaru šosezon un vēlreiz apliecināja EKS komandas potenciālu,” uzsvēra Nitišs.

Tikmēr STARD pilotam J.Baumanim pusfinālā plīsa aizmugurējā riepa un izredžu pacīnīties par godalgotām vietām faktiski vairs nebija.

“Bija ļoti labs rezultāts līdz pusfinālam. Biju priecīgs par to, ko komanda ir paveikusi kopš Barselonas posma. Pusfinālā bija tikai divi braucēji, kas nepārstāv rūpnīcas komandas, un tie bijām mēs ar komandas biedru Timuru Timerzjanovu. Zinu, ka līdz Hokenheimas posmam Vācijā vēl tiks veikti dažādi uzlabojumi un ātrums noteikti uzlabosies. Un, ja jau tagad spējam konkurēt ar lielajām komandām par vietu pirmajā sešiniekā, tad varam pacīnīties arī par goda pjedestālu,” brāļu Baumaņu preses dienests citē Jāni.

“Pusfināls, kurā brauca Jānis, rallijkrosu parādīja no tā “asiņainās” puses. Tūlīt pēc starta Jānis bija labi iekārtojies aiz Ēkstrema, bet ar samērā lielā attālumā no viņiem brauca Andreass Bakerūds. Viss izskatījās gludi, jo pārējie pusfināla braucēji jau bija pārkārtojušies uz iebraukšanu Džokera aplī, taču Bakerūds, faktiski nesamazinot ātrumu, ietriecās Jāņa mašīnas aizmugurē, sasita piekari, pārsita riepu un tad jau par rezultātu cīnīties vairs nebija iespējams. Tomēr Jānim ātrums ir labs, mašīna tiek pilnveidota arvien vairāk, tāpēc kopumā esam ļoti apmierināti un domāju, ka Hokenheimā rezultāts būs vēl labāks,” uzsver brāļu Baumaņu tēvs un treneris Andris Baumanis.

Savukārt Jāņa jaunākais brālis Artis brīžiem rādot, ka ir ātrākais pilots savā klasē.

“Ceturtajā kvalifikācijas braucienā Artis pieļāva pāragru startu, tādēļ bija spiests divas reize braukt Džokera apli, taču ar visu to viņš uzrādīja astoto labāko rezultātu. Arta pagājušās sezonas komanda pēc vienas no cīņu epizodēm arī piesaistīja tiesnešus, kas Artim piesprieda piecu sekunžu sodu, taču viss nokārtojās fināla braucienā, kad šīs pašas komandas pārstāvis Timurs Šigabutdinovs par pārkāpumu saņēma identisku sodu un zaudēja ne tikai trešo, bet arī ceturto vietu,” atzīmēja Andris Baumanis.

Šosezon pasaules čempionātā rallijkrosā kopumā iecerēti 12.posmi, bet sacensības Latvijas trasē Biķerniekos gaidāmas septembrī.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par