Nitišs iekļūst Hokenheimas posma pusfinālā

Reinis Nitišs World RX Barcelona 2017 - Sportazinas.com
Foto: reinisnitiss.com

Latvijas rallijkrosa braucējs sestdien Hokenheimas trasē Vācijā nodrošināja vietu pasaules čempionāta sezonas trešā posma pusfinālā prestižākajā “SuperCar” klasē, kamēr Jānis Baumanis nākamajai kārtai nekvalificējās.

EKS vienības braucējs Nitišs piektdien pirmajā kvalifikācijā bija ceturtais, bet otrajā uzrādīja 12.rezultātu un pēc pirmās dienas bija astotais. Savukārt sestdien kvalifikācijas trešajā braucienā viņā bija devītais, bet ceturtajā braucienā uzrādīja 17.rezultātu. Summā Nitišam 134 punkti un 11.vieta.

Tikmēr STARD komandu pārstāvošais Baumanis pirmajā kvalifikācijas braucienā bija vien 17.pozīcijā, bet otrajā uzrādīja desmito labāko rezultātu un pēc pirmās dienas bija 12.pozīcijā. Sestdien kvalifikācijas braucienos viņš uzrādīja attiecīgi 17. un 12. rezultātus, summā tiekot 120 punktiem un 15.vietas. Pirmais divpadsmitnieks, kas nodrošinātu vietu pusfinālā, bija astoņu punktu attālumā.

Kvalifikācijā ar 182 punktiem uzvarēja slavenais francūzis Sebastjans Lēbs, bet spēcīgais Peters Sūlbergs otrajā dienā no 14.vietas spēja pakāpties uz piekto pozīciju.

Pusfināla braucieni un fināls notiks svētdien.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ar 58 punktiem ir Nitiša komandas biedrs Matīass Ēkstrems, pats Nitišs ar 26 punktiem atrodams septītajā pozīcijā, bet Baumanis ir 12.pozīcijā.

Šosezon pasaules čempionātā rallijkrosā kopumā iecerēti 12.posmi, septembrī arī aizvadot sacensības Latvijas trasē Biķerniekos.

Baumanis iepriekšējā sezonā aizvadīja pirmo pilno gadu pasaules rallijkrosa čempionātā prestižākajā “SuperCar” klasē, pārstāvot “Austria” vienību. Latvietim sezona padevās gana atzīstama, jo viņš tās noslēgumā kopvērtējumā ierindojās dalītā devītajā vietā.

Tikmēr Nitišs aizvadīto iesāka “All-Inkl.com” komandā, taču neveiksmīgu rezultātu dēļ to atstāja un gadu noslēdza “Olsbergs MSE” vienībā, kur bija braucis jau iepriekš. Sezonas noslēgumā viņš kopvērtējumā ierindojās vien 16.vietā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par