Nitišs un Baumanis kvalificējas pasaules čempionāta posma pusfinālam

07/07/2019 13:40
Reinis Nitišs, sportazians.com

Latvijas rallijkrosa braucēji Reinis Nitišs no “GRX Taneco” komandas un Jānis Baumanis no STARD vienības sestdien Zviedrijā iekļuva pasaules čempionāta sestā posma pusfinālā prestižākajā “SuperCar” klasē.

Sestdien Nitišs pirmajā kvalifikācijas braucienā avarēja, bet otrajā uzvarēja, kopvērtējumā ieņemot piekto vietu, kamēr Baumanis bija 19.pozīcijā.

Svētdien Nitišs turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu, trešajā kvalifikācijā uzrādot piekto labāko rezultātu, bet ceturtajā ceturto. Savukārt Baumanim kvalifikācijas braucienos bija 12. un devītā vieta, kas kopvērtējumā ļāva iespraukties pirmajā divpadsmitniekā un iekļūt pusfinālā.

Kvalifikācijā ar 167 punktiem uzvarēja norvēģis Andreass Bakerūds, kurš bija pirmais divos no četriem atlases braucieniem, kamēr Nitišs ar 147 punktiem bija ceturtais, bet Baumanis ar 130 punktiem ierindojās desmitajā pozīcijā.

Pusfināli un fināls notiks vēlāk svētdien, sacensības tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Iepriekš jau ziņots, ka piektajā posmā, kas norisinājās Norvēģijā, Baumanis sacīkstes noslēdza ceturtajā vietā, tomēr vēlāk pēc konkurenta diskvalifikācijas latvietis pakāpās uz trešo vietu un izcīnīja savu pirmo trofeju kādā no pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis ar 107 punktiem ir zviedrs Timijs Hansens, kuram ar 106 punktiem seko brālis Kevins. Tikmēr trešo vietu ar 92 punktiem ieņem Bakerūds, bet Baumanis ar 79 punktiem atrodas ceturtajā pozīcijā, kamēr piekto vietu ar 78 punktiem dala krievs Timurs Timerzjanovs un soms Niklass Grēnhelms. Savukārt Nitišs ar dalību vienā posmā iekrājis piecus punktus un atrodams 20.pozīcijā.

Pasaules čempionātā šogad kopumā būs desmit posmi, no kuriem devītais septembrī notiks Biķernieku trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, seriālu pametušas vairākas rūpnīcas komandas, kā arī iepriekšējo gadu vadošie piloti.