Nitišs un Baumanis paliek ārpus Beļģijas “Grand Prix” pusfināla

Reinis Nitišs un Jānis Baumanis - Sportazinas.com

Latvijas rallijkrosa braucēji Reinis Nitišs un Jānis Baumanis svētdien palika ārpus Beļģijā notiekošā pasaules čempionāta sezonas ceturtā posma pusfināla prestižākajā “SuperCar” klasē.

EKS vienības braucējs Nitišs sestdien pirmajā sesijā aizķērās aiz konkurenta un uzrādīja 16.rezultātu, bet otrajā kvalifikācijā guva piekto labāko rezultātu, summā pakāpjoties uz 12.vietu. Svētdien trešajā braucienā viņam 18.vieta, bet ceturtajā braucienā 11.pozīcija. Summā jēkabpilietis tika pie 126 punktiem, kā pirmais paliekot ārpus divpadsmitnieka, kas nodrošināja vietu pusfinālā.

Nitšs 12.pozīcijā esošajam Niklasam Grēnhelmam zaudēja četrus punktus un ieņēma 13.vietu, līdz ar to viņam ir pirmā rezervista statuss, ja kāds no priekšā esošajiem pilotiem nevarēs startēt pusfinālā.

Savukārt STARD komandu pārstāvošais Baumanis pirmajā kvalifikācijas braucienā bija 14.pozīcijā, bet otrajā palika vien 22.vietā starp 24 pilotiem un summā pēc pirmās dienas bija 19.pozīcijā. Svētdien trešajā braucienā viņam desmitā vieta, bet ceturtajā braucienā 13.pozīcija. Summā Latvijas pilots tika pie 117 punktiem, kas viņam deva 16.pozīciju.

Kvalifikācijā uzvarēja “Volkswagen” braucējs zviedrs Jūhans Kristofešsons, kurš tika pie 195 no 200 maksimāli iespējamajiem punktiem. Kristofešsons pirmajā kvalifikācijā bija otrais, bet nākamajās trīs kārtās uzvarēja.

Vēlāk gaidāmi pusfināla braucieni un fināls.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem līderis ar 85 punktiem ir Nitiša komandas biedrs un pašreizējais čempions Matīass Ēkstrems, kurš uzvarējis visos trijos finālbraucienos. Viņam ar 69 punktiem seko Kristofešsons, kamēr trešais ar 62 punktiem ir Sūlbergs.

Tikmēr Nitišs ar 33 punktiem atrodams astotajā pozīcijā, bet Baumanis ar 17 punktiem ir 14.vietā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par