Ņiživijs: Jauniešiem saku, ka divus vienādus “bullīšus” atkārtot nav iespējams

Aleksandrs Ņiživijs, sportazinas.com
Aleksandrs Ņiživijs | Foto: MHL

Kādreizējais pēcspēles metienu speciālists Latvijas hokeja izlases un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” sastāvā uzskata, ka vienādus pēcspēles metienus maču no maču nav iespējams izpildīt.

“Cenšos jauniešiem skaidrot, ka nav iespējams izpildīt divus vienādus izgājienus viens pret vienu ar vārtsargu,” MHL mājaslapā citēts Ņiživijs. “Spēlētāji nedrīkst atstrādāt tikai vienu metiena veidu it īpaši mūsdienās, kad informāciju var iegūt ļoti ātri. Hokejistiem ir nemitīgi jāatīstās.”

Ņiživijs trenera arodā debitēja 2014./15. gada sezonā kā “Dinamo” galvenā trenera asistents. Pēc tam viņš neilgu laiku bija arī “Rīga” galvenais treneris, bet aizvadītajā sezonā Ņiživijs bija Latvijas virslīgas kluba “Lido” stūrmanis.

“Pāreja no profesionālā hokeja uz trenēšanu nebija sarežģīta. Drīzāk bija nepierasti, ka hokejs jāskatās no cita skatpunkta,” turpināja Ņiživijs. “Gadu gaitā esmu apmeklējis daudzus seminārus un lekcijas, kā arī vērojis neskaitāmas hokeja spēles. Analizēju taktikas un spēlētāju un treneru darbības, kas man palīdz mācīties ātrāk.”

42 gadus vecais Ņiživijs, kurš kā hokejists bija pazīstams ar izcilu ripas kontrolēšanas tehniku un filigrānu “bullīšu” izpildi, nākamsezon būs Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas “Rīga” galvenā trenera Raimonda Vilkoita asistents.

“Raimonds ir kompetents puisis, kurš darbu dara ļoti profesionāli,” noteica Ņiživijs. “Viņš lēmumus spēj pieņemt bez maniem padomiem un kopā mums darbs rit uz priekšu ļoti labi. Šobrīd spēlētāji trenē fizisko kondīciju, bet ledus treniņos strādājam vairāk pie aizsardzības un ripas kontroles.”

Ņiživijs arī uzskata, ka pašreizējiem “Rīga” hokejistiem būtu sarežģīti ielekt Rīgas “Dinamo” sastāvā. “Viņi ir tikko sākuši spēlēt MHL un līdz ar to ir sarežģīti veikt uzreiz šādu lēcienu. Mums ir daudz spēlētāju, taču viņiem nepieciešams attīstīties kā spēlētājiem un personībām.”

“Domāju, ka jaunajiem spēlētājiem ir svarīgi, ka viņi var trenēties pie kāda, kurš agrāk spēlējis hokeju labā līmenī,” noteica Ņiživijs. “Ir patīkami, ka varu dalīties ar puišiem savā spēlētāja pieredzē un skatījumā uz spēli. Labprāt nododu šo informāciju jaunajai paaudzei.”

Ņižīvijs profesionālo hokejista karjeru uzsāka 1992. gadā Rīgas “Pārdaugava” komandā, bet pēc tam viņš spēlējis arī dažādās Krievijas vienībās un zviedru klubā “Björklöven”. Ņiživijs arī sešas sezonas spēlējis KHL, pārstāvot galvenokārt “Dinamo”. Īsu brīdi viņš bija arī Prāgas “Lev” paspārnē. Ņiživijs ir arī ilggadējs Latvijas izlases spēlētājs, kurš piedalījies 14 pasaules čempionātos.

Dārziņš: Par “Dinamo” bullīšu skolotāju paņemtu Ņiživiju

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par