No “pingvīna” par “bruņinieku” – kas sagaida Bļugeru Vegasas komandā?

03/03/2023 12:52
Nokopēts
Teodors Bļugers

Kā arī iepriekš tika prognozēts, īsi pirms maiņas darījumu “dedlaina” Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers mainīja komandu un kļuva par Vegasas “Golden Knights” spēlētāju. Iespējams, pirmo reizi vairāku gadu laikā kāds no latviešiem būs starp pretendentiem uz Stenlija kausu. Bet kāda loma bruņinieku vienībā tiks atvēlēta Bļugeram?

Bļugers tiek aizmainīts uz vienu spēcīgākajām Rietumu konferences komandām

Vegasas vienības galvenais treneris Brūss Kesidijs pēc darījuma veikšanas uzslavēja Teodoru, atzīmējot viņa aizsardzības spējas un spēli mazākumā. Šī ir laba ziņa, jo kanādietis kaut nedaudz ir lietas kursā par to, kāds hokejists ir iegūts un kā viņu varētu izmantot. Tādējādi Bļugers nav nonācis nosacītā “Balcera situācijā”, kad izskatās, ka Džonam Kūperam šāds spēlētājs īsti nebija vajadzīgs un rezultātā latvietis ar 170 mačiem NHL jau ilgāku laiku spēlē AHL.

Šajā darījumā par ieguvēju tiek uzskatīta tieši Vegasa, kura, lai dabūtu stabilu NHL vērtību, šķirās no 2024. gada trešās kārtas izvēles, kā arī aizsarga Petera Dilberatori – viņš savu debiju pasaules spēcīgākajā līgā vēl nav sagaidījis un vismaz pagaidām izskatās, ka šis moments vēl atrodas diezgan tālu. Tikmēr “Golden Knights” ieguvusi spēlētāju, kurš jau lieliski saprot NHL prasības un arī spēlējis labā komandā ar vairākām zvaigznēm.

“Golden Knights” treneris par Bļugeru: Man patīk šis papildinājums!

Jāatzīst, ka Teodoram šo sezonu nevarētu saukt par veiksmīgāko karjerā. Viņš turpina pildīt savus pienākumus aizsardzībā, bet nedrīkstam aizmirst, ka viņš ir uzbrucējs. Un desmit (2+8) punkti noteikti ir tas rādītājs, kuru gribētos uzlabot. Vai viņam tas izdosies Vegasas komandā? Pagaidām grūti pateikt, ka šāds iznākums laikam ir labākais, kas ar Tediju varēja notikt šosezon – aizmainīšana uz spēcīgāku vienību un iespēja beidzot sevi pierādīt arī “play-off” cīņās, kas hokejā ir viena no vērtīgākajām iemaņām. Un jau pēc tam vasarā var uzklausīt citus piedāvājumus un tālāk jau viss būs atkarīgs no “Golden Knights”. Proti, pēc sezonas beigām Teodors kļūs par ierobežoti brīvo aģentu un Vegasa viņu varēs noturēt, atkārtojot citu komandu piedāvātos skaitļus (ja tādi būs).

Kesidijs pēc Bļugera iegūšanas arī atklājis, ka latvieti plāno izmantot ceturtajā maiņā. Uzbrucējs pie šādas lomas jau ir pieradis un viņam tas nav nekas neparasts. Arī ceturtajā virknējumā var dabūt lielu spēles laiku, jo viena svarīga detaļa latvieša sniegumā ir mazākums. Sezonas gaitā Pitsburgas žurnālisti Bļugeru nekautrējās saukt par vienu no labākajiem mazākuma spēlētājiem visā NHL, savukārt “Penguins” līdzjutēji pēc Teodora aizmainīšanas rakstīja komentārus no sērijas “Ardievu, mazākums”. Interesanti, ka pašlaik gan “Penguins”, gan “Golden Knights” ir identiski skaitļi, spēlējot skaitliskajā mazākumā – 79,6%, kas abas vienības NHL kopējā tabulā šajā rādītāja ierindo pa vidu. Atšķirība ir tāda, ka Vegasa mazākumā guvusi septiņus vārtus, bet Pitsburga – piecus.

Atgriežoties pie Bļugera snieguma uzbrukumā, it kā pierasts no viņa prasīt vairāk un pat kritizēt par to, ka šosezon to punktu ir maz. It īpaši, ja salīdzina ar iepriekšējām sezonām, jo, piemēram, 2020./2021. gada čempionātā viņš ar mazāku spēļu skaitu iekrāja divreiz vairāk punktu – 22.

Bļugers: Cerēju, ka nonākšu labā vietā, tāpēc esmu laimīgs būt šeit

Šosezon “Golden Knights” ceturtās maiņas centrs ir kanādietis Breds Haudens, kurš 34 spēlēs ticis pie sešiem (3+3) punktiem, un pozitīvas lietderības +3. Izskatās, ka viņš arī būs Bļugera galvenais konkurents par vietu komandas sastāvā. Nav šaubu, ka latvietim tiks dota iespēja sevi pierādīt, jo šis darījums tika veikts tieši ar mērķi pastiprināt Vegasas vienību pirms “play-off” un “Golden Knights” meklēja tieši šāda tipa spēlētāju. Tikpat kā nav šaubu, ka Teodoram uzreiz būs jādemonstrē savi trumpji, jo, ja kaut kas neies pēc plāna, tad ilgi ar viņu neviens neauklēsies.

Tomēr man nav šaubu, ka Bļugers labi iederēsies jaunajā komandā. Atcerēsimies, ka arī pašam Teodoram šīs sezonas noslēgums ir visai svarīgs, jo no tā atkarīgs viņa nākamais līgums – gan tā skaitļi, gan arī ilgums. Uzbrucējs spējis “izdzīvot” zvaigžņu pilnā Pitsburgā, tāpēc arī izcīnīt stabilu vietu “Golden Knights” sastāvā viņš varēs. Ja vien nenotiks kaut kas neparedzēts.

TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
1.48
4.52
6.52
4.63
3.72
1.76
2.59
4.33
2.48
4
2.9
2.15
1.54
-
2.47
1.53
3.75
5
1.5
3.9
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām