No skolēnu brīvpusdienām ietaupītos līdzekļus novirzīs trīs sacensību rīkošanai Siguldas trasē

07/12/2021 13:02
Siguldas bobsleja trase

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien atbalstīja no sākumskolēnu brīvpusdienu nodrošināšanai paredzētajiem līdzekļiem ietaupīto 340 000 eiro atvēlēšanu trīs starptautisku sporta sacensību organizēšanai Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē.

Brīvpusdienu naudas pārpalikums radies, pagarinot skolēnu brīvlaiku šī gada janvārī, februārī, oktobrī, kā arī no pašvaldību neapgūtā finansējuma ieturēšanas, izpildot Ministru kabineta noteikumus par kārtību, kādā aprēķina, piešķir un izlieto valsts budžetā paredzētos līdzekļus izglītojamo ēdināšanai.

Pa 120 000 eiro tiks piešķirti šīs sezonas pasaules kausa posmam kamaniņu sportā un pasaules kausa posmam skeletonā un bobslejā divniekiem. Savukārt 100 000 eiro tiks piešķirti Eiropas kausa posmam skeletonā un bobslejā divniekiem. Valsts atbalsts šo sacensību organizēšanai līdzīgā apmērā ir ticis sniegts arī iepriekšējos gados.

Izglītības un zinātnes ministrija skaidro, ka abu pasaules kausa posmu organizēšana Latvijā sacensību sezonā, kurā norisinās arī 2022.gada Ziemas olimpiskās spēles Pekinā, ir īpaši nozīmīga, jo mājas trasē Latvijas izlases sportistiem ir lielāks potenciāls izcīnīt augstākas vietas un attiecīgi iegūt vairāk punktu pasaules kausa sezonas kopvērtējumā. Pēc tā tiks noteikti arī sportisti, kuri kvalificēsies dalībai Olimpiādei Pekinā, kā arī tiks veidotas starta grupas braucēju starta secības noteikšanai.

Priekšlikumus par finansējuma piešķiršanu sacensību organizēšanai atbalstīja Latvijas Nacionālā sporta padome.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…