Nosaukti telpu futbola izlases kandidāti izšķirošajām EČ atlases spēlēm

01/04/2021 14:29

Latvijas telpu futbola izlases galvenais treneris Arturs Šketovs nosaucis spēlētāju loku, kas gatavosies valstsvienības izšķirošajām spēlēm pret Šveici savā laukumā un Slovēniju izbraukumā par tiesībām 2022. gada sākumā spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā, informē Latvijas futbola federācija (LFF).

Latvijas un Šveices izlašu tikšanās paredzēta 8. aprīlī plkst. 18:00 Salaspils sporta namā, bet mačs pret Slovēniju 12. aprīlī plkst. 19:30 notiks Laško. Spēle Salaspilī notiks bez līdzjutēju klātbūtnes. Uz izlasi izsaukti 15 spēlētāji, kuri pārstāv trīs vietējos klubus un divas Polijas komandas. Komanda treniņnometni uzsāks 5. aprīlī, turpinājumā līdz spēlei pret Šveici aizvadot Salaspilī trīs treniņu nodarbības. Ceļu uz Slovēniju komanda mēros 10. aprīlī.

“Ja salīdzinām ar iepriekšējiem izsaukumiem šajā kvalifikācijas posmā, šoreiz iespējamo kandidātu loks bija plašāks. Tomēr arī šoreiz ir iztrūkumi – gan joprojām savainotais Artūrs Jerofejevs, gan Jēkabpils komandas puiši Maksims Potlovs, Rolands Putāns un Jurijs Halimons, kuri nevarēja atbrīvoties no darba. Tā ir realitāte, it īpaši pandēmijas apstākļos,” pirms nometnes sākuma pauž Šketovs. “Komandā šoreiz ir plašākas izvēles iespējas, domājot par uzbrukumu. Ir puiši ar labām bombardieru īpašībām, un uz to šajos izšķirošajos mačos noteikti ceram. Vietējā čempionāta spēļu kalendārs pašlaik ir bagāts, kas nozīmē, ka spēlētājiem jābūt vēl labākā sportiskajā formā, nekā iepriekšējā izsaukumā pirms mēneša. Protams, pandēmijas radītā trīs mēnešu pauze, kas iepriekš bija čempionātā, nevar neatstāt savas sekas.”

“Saprotu, ka gaidāmo maču kontekstā daudzi vērš savu skatu uz spēli Slovēnijā, tomēr visa mūsu uzmanība ir pirmajam mačam pret Šveici. Labi atceramies, cik sarežģīta bija spēle pret viņiem izbraukumā – uzvarējām ar lielām grūtībām. Mums jābūt 100% gataviem šai pirmajai spēlei, lai saglabātu iespējas kvalificēties finālturnīram. Pirmajā tikšanās reizē centāmies spēlēt ar aktīvu presingu, tomēr pievīla momentu realizācija,” atgādina treneris. “Šī būs pirmā reize, kad izlase savu mājas spēli aizvadīs Salaspilī. Fakts, ka nevarēsim spēlēt Jelgavā, jo tur ir ierīkots Covid-19 masu vakcinēšanas punkts, mūs neuztrauc, jo Salaspils sporta nams mums visiem ir labi zināms no Latvijas čempionāta spēlēm. Domāju, šveiciešiem šī zāle būs zināma mazāk [smaida].”

Līdzšinējās četrās spēlēs Latvijas izlases kontā ir viena uzvara, kas gūta pār Šveici. Lai pretendētu uz vietu finālturnīrā, Latvijas valstsvienībai jāuzvar abos atlikušajos mačos. Kā zināms, kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā Latvija sacenšas grupā ar Spāniju, Slovēniju un Šveici. Finālturnīrā iekļūs astoņu apakšgrupu uzvarētājas un sešas labākās no otro pozīciju ieguvējām, kamēr pārējās divas otro pozīciju ieguvējas atlikušo ceļazīmi sadalīs play-off kārtā. Finālturnīrs 2022. gada janvārī un februārī paredzēts Nīderlandē. Latvijas telpu futbola izlase kontinenta finālturnīrā līdz šim vēl nav spēlējusi.

Latvijas izlases kandidāti

LFF

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…

Reģistrēties vai pieslēgties