“Ogre” LBL ceturtdaļfināla sēriju sāk ar uzvaru pret “Valmiera Glass”/ViA

09/04/2019 21:25

“Ogre” otrdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā savā laukumā ar rezultātu 100:81 (33:25, 26:12, 26:19, 15:25) apspēlēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA).

Sērijā līdz trim uzvarām “Ogre” līdz ar to izvirzījusies vadībā ar 1-0. Šīs sērijas nākamais mačs notiks ceturtdien, bet trešais būs sestdien.

“Ogres” komandas sastāvā 17 punktus iemeta Edgars Lasenbergs, kamēr 16 punktus guva Kristaps Dārgais. Savukārt Valmieras vienībā ar 23 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Edmunds Elksnis, bet 21 punktu pievienoja Jānis Kaufmanis.

Līdzvērtīga cīņa starp abām komandām bija tikai pirmajās minūtēs, bet pēdējās divās pirmā ceturkšņa minūtēs “Ogre” pārņēma iniciatīvu un pirmās desmit minūtes noslēdza jau ar astoņu punktu vadību (33:25). Otrajā ceturtdaļā mājinieki savu pārsvaru pakāpeniski palielināja, kamēr valmieriešiem neatradās nekādi pretargumenti – pirmais puslaiks noslēdzās ar ogrēniešu 22 punktu pārsvaru (59:37).

Otrajā puslaikā spēles ritējums nemainījās, un “Ogre” guva ļoti pārliecinošu uzvaru, lai gan noslēdzošajā ceturtdaļā “Valmiera Glass”/ViA basketbolistiem izdevās padarīt rezultāta starpību cienījamāku.

Abās savstarpējās spēlēs Latvijas-Igaunijas līgā pārāki ar 92:71 un 86:71 bija “Ogres” basketbolisti.

Otrā ceturtdaļfinālā savā starpā spēkosies “Jūrmala”/”Betsafe” un “Latvijas Universitāte” (LU) komandas.

Izslēgšanas turnīra pirmā kārta brīva ir “Ventspils” un “VEF Rīga” vienībām – divām spēcīgākajām pašmāju komandām pēc Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas pamatturnīra. “Ventspils” nedēļas nogalē kļuva par Latvijas-Igaunijas līgas čempioni, finālā pārspējot “VEF Rīga” komandu.

Pamatturnīra uzvarētāji “Ventspils” basketbolisti pusfinālā spēlēs ar “Jūrmala”/”Betsafe” un LU pāra uzvarētājiem, savukārt “VEF Rīga” spēkosies ar “Ogres” vai “Valmiera Glass”/ViA komandu.

Sezonu jau noslēgušas “Liepāja” un “Jēkabpils”/”SMScredit.lv” komandas, kas netika pašmāju sešu labāko vienību pulkā.

Pērn par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014.gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-2 pieveica “VEF Rīga” komandu.