“Ogre” samaļ miltos “Valku/Valgu” un pirmo reizi sasniedz LBL pusfinālu

02/05/2018 21:20

Latvijas Basketbola līgā (LBL) šovakar pirmo reizi kluba vēsturē pusfinālā iekļuvusi “Ogre”, kas ceturtdaļfināla trešajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 85:51 (22:17, 20:9, 17:13, 26:12) neatstāja nekādas cerības “Valkai/Valgai”, tādējādi sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-0. Artūra Visocka-Rubeņa padotie pusfinālā tiksies ar pamatturnīra uzvarētāju “Ventspili”.

“Ogre” šosezon pirmo reizi sasniedza LBL izslēgšanas spēles. Debijas sezonā 2016. gadā komanda pamatturnīrā finišēja desmitajā pozīcijā, bet pērn – astotajā.

Rezultatīvākais mājiniekiem ar 16 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Jānis Pozņaks, bet “double-double” ar 15 punktiem un 11 bumbām zem groziem vien 19 nospēlētājās minūtēs sakrāja Guntis Sīpoliņš. Viesiem ar desmit punktiem izcēlās Rains Rādiks, tikmēr Toms Leimanis pievienoja astoņus.

Dueļa pirmajās divās cīņās ogrēnieši rezultatīvās spēlēs attiecīgi ar rezultātu 94:79 mājās un 93:81 viesos guva panākumus, taču šovakar abas komandas laukumā demonstrēja daudz vājāku sniegumu uzbrukumā.

Ja Ogre pirmajā puslaikā vēl spēja turēt līdzi uzstādītajai latiņai, gūstot 42 punktus, tad viesiem pagalam neveicās ar metienu realizāciju. Valkas klubs pēc līdzīgas pirmās ceturtdaļas (17:22) otrajā spēja gūt vien deviņus punktus, tādējādi lielajā pārtraukumā dodoties ar -16 (26:42).

Arī trešajā ceturksnī valcēnieši īsti nespēja apdraudēt mājinieku panākumu ne vien šajā spēlē, bet visā sērijā. Uz īsu brīdi ciemiņi pietuvojās līdz -13 (29:42), taču Ogre jau drīz viena atbildēja ar septiņiem bezatbildes punktiem (49:29). Laukuma saimnieki turpināja audzēt pārsvaru, pēc Kristapa Dārgā precīzā raidījuma 29. minūtē tam sasniedzot +23 (57:34).

Spēles noslēdzošajā periodā, protams, intriga izpalika, un ogrēnieši droši soļoja pretī pirmajam LBL pusfināla kluba pastāvēšanas vēsturē, turpinot palielināt pārsvaru līdz ļoti neviesmīlīgiem apmēriem.