Oliveira finišē pirmais “MotoGP” posmā Barselonā

06/06/2021 16:47
Migels Oliveira

Portugāles motobraucējs Migels Oliveira svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta septītā posma – Katalonijas “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā “MotoGP” klasē.

Sacensības no pirmās pozīcijas sāka pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Fabio Kvartararo no Francijas (“Monster Energy Yamaha”). Pirmajā aplī līderpozīcijā bija austrālietis Džeks Millers (“Ducati Lenovo”), bet turpmāko sacīkšu gaitā par pirmo vietu cīnījās Oliveira (“Red Bull KTM”) un Kvartararo.

Lielākoties vadībā bija Oliveira, kurš arī izcīnīja uzvaru, pēc tam sekoja francūzis Žonatans Zarko (“Pramac”), bet trešo vietu izcīnīja Millers. Sākotnējo trešais finišēja Kvartararo, bet viņam par trases saīsināšanu tika piemērots trīs sekunžu sods, kā dēļ francūzis atkrita uz  ceturto pozīciju.

“Šodien viss bija diezgan smagi – riepu izvēle un būt mierīgam situācijas, kad Fabio izdarīja spiedienu tik daudzu apļu garumā. Biju mierīgs, kad viņš man apdzina. Redzēju savu izdevību un atguvu pirmo vietu. Šīs bija perfektas sacīkstes,” secināja Oliveira. Kopvērtējumā līderis ar 118 punktiem ir Kvartararo, 101 punktu iekrājis Zarko, bet 90 punkti ir Milleram. 2020.gada sezonā par pasaules čempionu tika kronēts Spānijas motobraucējs Hoans Mirs no “Suzuki Ecstar” komandas. Šosezon paredzēti 19 “MotoGP” posmi.