OS čempions: Ziemeļamerikā Hārtlijs, iespējams, ir autoritāte, bet Krievijā jādzīvo pēc mūsu noteikumiem

Bobs Hārtlijs
Bobs Hārtlijs (pa vidu) | Foto: Omskas "Avangard"

Divkārtējais olimpiskais čempions Aleksandrs Koževņikovs, kurš ir zināms ar ārzemju treneru kritizēšanu, sarunā ar “Championat” norādīja, ka Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Omskas “Avangard” galvenā trenera Boba Hārtlija uzvedība nav pieņemama.

“Godīgi sakot, mani pārsteidz viņa uzvedība. Jā, Ziemeļamerikā Hārtlijs, iespējams, ir autoritāte, bet pie mums Krievijā viņam nevajadzētu visus pārmācīt, bet dzīvot un strādāt pēc mūsu noteikumiem. Viņš ir pārāk iedomīgs. Vispār uzskatu, ka ārzemju treneru uzaicināšana ir krievu klubu vadītāju kļūda.

Hārtlija darbs ar “Avangard” pagājušajā sezona parādīja, ka nekas īpašs tur nav. “Avangard” gadu no gada aicina ārzemniekus, lai gan šo naudu varētu atvēlēt Krievijas hokeja attīstībai, jaunatnes audzināšanai, vai arī, lai beidzot pēc iespējas ātrāk uzbūvētu arēnu Omskā (jau trešo sezonu komanda spiesta spēlēt Maskavas apgabala pilsētā Balašihā). Jauni hokejisti no “Avangard” dodas uz citām komandām vai aizbrauc ārzemēs. Ja cilvēkam piedāvāja darbu Krievijā, viņam jāciena mūsu noteikumi, jāsaprot, kur viņš ir nonācis un jātiek vaļā no sava snobisma,” teica Koževņikovs.

Viens no Hārtlija pastāvīgākajiem kritiķiem ir “Sport-Express” žurnālists Aleksejs Ševčenko. Abu starpā ir saspīlētas attiecības, kanādiešu speciālists jau kādu laiku nerunā un pat nesveicinās ar žurnālistu. Tajā pašā laikā Ševčenko cieši komunicē ar “Avangard” hokejistiem, jo pašlaik šī komanda spēlē Maskavas apgabala pilsētā Balašihā – turpat, kur dzīvo pats Ševčenko.

Vakar žurnālists atklāja, ka kanādiešu speciālistam ir atšķirīga attieksme pret vietējiem spēlētājiem un ārzemniekiem. “Hārtlijs neaiztiek leģionārus, bet krievus terorizē. Tādēļ, ka viņi ir krievi,” teica Ševčenko savā raidījumā.

Hārtlijs strādā Krievijā trešo sezonu. Ja savā debijā viņam izdevās aizvest komandu līdz Gagarina kausa finālam, tad aizvadītajā sezonā “Avangard” no cīņas izstājās jau “play-off” pirmajā kārtā, zaudējot Ufas “Salavat Yulaev”. Šīs sezonas sākumā Omskas klubs izcīnīja četras uzvaras pēc kārtas, bet iepriekšējā mačā atzina Ufas kluba pārākumu.

Apskatnieks: Hārtlijs terorizē krievu spēlētājus

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par