Ostapenko Maiami WTA “Premier” turnīrā spēkosies ar brazīlieti Adadžu-Maju

25/03/2018 10:00
Ostapenko, Sportazinas

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko šodien Maiami WTA “Premier” sērijas turnīra trešajā kārtā tiekas ar brazīlieti Beatrīsu Adadžu-Maju.

Cīņa pēc nozīmes otrajā kortā būs trešā pēc kārtas un varētu sākties aptuveni plkst.21 pēc Latvijas laika.

Maiami turnīrā, kas ir sezonas otrās “Premier Mandatory” sacensības, pirmajām 32 tenisistēm pirmā kārta bija brīva, tostarp Latvijas pārstāvēm Ostapenko un Anastasijai Sevastovai.

Ostapenko, kura pasaules rangā pašlaik ieņem piekto vietu un šajā turnīrā izlikta ar sesto numuru, otrajā kārtā ar rezultātu 6-4, 6-4 pārspēja ungārieti Tīmeu Babošu, kura reitingā atrodama 47.pozīcijā.

Savukārt Adadža-Maja, kura rangā ir 64.vietā, pirmajā kārtā ar 7-6 (7:3), 6-2 apspēlēja Lielbritānijas tenisisti Heteri Votsoni, kura WTA rangā ir 72.pozīcijā, bet otrajā mačā ar 6-3, 6-2 uzvarēja Šuai Džanu no Ķīnas, kura rangā atrodama 30.vietā, bet Maiami turnīrā bija izlikta ar 31.numuru.

Ostapenko ar Adadžu-Maju tikās pērn septembrī Seulas WTA “International” sērijas turnīra finālā, Latvijas tenisistei gūstot virsroku ar 6-7 (5:7), 6-1, 6-4 un izcīnot savu otro WTA titulu karjerā.

Abas tenisistes savā starpā pirms tam bija tikušās tikai junioru vecumā, kad allaž uzvarēja Ostapenko, kura ir par gadu un vienu nedēļu jaunāka nekā konkurente.

Seulas WTA “International” fināls brazīlietei ir līdz šim vienīgais WTA titula mačs karjerā. Tiesa, divas WTA trofejas virs galvas viņa pacēlusi dubultspēļu sacensībās.

Turnīrs Maiami brazīlietei ir šosezon pirmās sacensības, kurās viņa tikusi tālāk par otro kārtu. Adadža-Maja šosezon desmit WTA turnīru vienspēlēs iekrājusi piecas uzvaras.

Pirms gada Ostapenko nepārvarēja Maiami turnīra pirmo kārtu, tāpēc viņai šoreiz bija jāaizstāv desmit WTA ranga punkti, bet par trešās kārtas sasniegšanu viņa nopelnījusi 65 punktus. Ostapenko pērn pirmo reizi spēlēja šo sacensību pamatturnīrā.

Savukārt Adadžai-Majai šis ir trešais WTA turnīrs karjerā. Aizpērn viņa zaudēja pirmajā kārtā, bet pērn apstājās otrajā kārtā, kuru sasniedza, pateicoties tam, ka pretiniece nepabeidza pirmo cīņu.

Ostapenko šosezon četras reizes zaudējusi savus pirmos mačus turnīrā, iepriekšējā WTA turnīrā Indianvelsā pārtraucot trīs zaudējumu sēriju. Ostapenko šosezon WTA turnīros izcīnījusi vien piecas uzvaras. Vēl vairākus panākumus viņa izcīnīja Federāciju kausa ietvaros, bet tur visas pretinieces bija rangā daudz zemāk esošas.

Ostapenko pērn jūnijā triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, sasniedzot vienu no lielākajiem panākumiem Latvijas sporta vēsturē. Viņa kļuva par pirmo Latvijas tenisisti ranga pirmajā desmitniekā un piedalījās WTA sezonas noslēguma turnīrā. Ostapenko bez triumfa “French Open” izcīnīja uzvaru arī Seulas WTA “International” turnīrā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pasaules ranga 17.vietas īpašniece Sevastova, Maiami turnīrā būdama izlikta ar 20.numuru, sestdien trešās kārtas mačā pēc veiksmīga sākuma ar rezultātu 6-3, 4-6, 1-6 zaudēja titulētais baltkrievietei Viktorijai Azarenkai.