Ostapenko pieveic olimpisko čempioni un tuvojas sezonas noslēguma turnīram

27/09/2017 13:20
Aļona Ostapenko, Sportazinas.com

Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko trešdien Uhaņas WTA “Premier” sērijas turnīra trešajā kārtā ar 6-2, 3-6, 6-3 apspēlēja pērnā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni Moniku Puigu no Puertoriko un sasniedza sacensību ceturtdaļfinālu.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 190 WTA ranga punktus, bet visu sīvāko konkurenšu neveiksmes šā turnīra pirmajās divās kārtās ļāvušas tikpat kā garantēt ceļazīmi uz “WTA Finals” sacensībām.

Turnīra ceturtdaļfinālā Ostapenko sacentīsies pret pasaules ranga līderi Garvinji Mugurusu no Spānijas vai Magdu Lineti no Polijas, kura ir planētas 83.rakete.

Ostapenko maču pret Puigu aizvadīja sev ierasti agresīvajā stilā, kas viņai jau pirmajā geimā ļāva lauzt pretinieces servi. Lai arī jau nākamajā geimā pie breikbumbas tika Puertoriko tenisiste, viņa to neizmantoja. Latvijas sportistes sniegums kopumā bija ļoti pārliecinošs, kamēr Puigai vien retu reizi izdevās rast kādu pretargumentu sāncenses spēlei, regulāri izspēlēs uzvarot vien pēc Ostapenko kļūdas. Latvijas pirmā rakete piektajā geimā vēlreiz ieguva breiku un pēcāk izvirzījās vadībā ar 5-1.

Savukārt turpinājumā tenisistes apmainījās uzvarētiem geimiem pie savām servēm, kas Ostapenko pirmo setu ļāva uzvarēt ar 6-2.

Otrais sets aizritēja jau citādākā gultnē. Tas iesākās līdzvērtīgi, bet pēc trešā geima Puiga pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, jo viņai bija problēmas ar ceļgalu. Pēcāk Puertoriko tenisistes spēle bija aktivizējusies un viņa sāka spēlēt labāk, kamēr Ostapenko bija zaudējusi ritmu un pieļāva kļūdas. Ceturtajā un sestajā geimā Puiga ļoti pārliecinoši lauza Latvijas tenisistes servi un izvirzījās vadībā jau ar 5-1.

Mača turpinājumā Ostapenko centās kļūt agresīvāka, kas arī vainagojās panākumiem, jo smagā septītajā geimā viņa kopumā tika pie četrām breikbumbām un atspēlēja vienu setbumbu, noslēgumā tiekot pie breika. Lai arī Latvijas tenisiste pēc tam nosargāja savu servi, pēcāk to pašu paveica arī Puiga un otrajā setā uzvarēja ar 6-3.

Līdz ar to mača liktenis tika izšķirts trešajā setā. Ostapenko pēc gana sekmīga otrā seta noslēguma bija atguvusi savu ritmu, bet pirmajos geimos spēlētājas prata nosargāt savas serves. Tomēr pēc tam Latvijas tenisiste pārņēma iniciatīvu, jo viņa ceturtajā un sestajā geimā lauza Puigas servi un izvirzījās vadībā ar 5-1. Līdz ar to Ostapenko varēja servēt par uzvaru šajā spēlē

Tiesa, tas sagādāja pamatīgas grūtības, jo septītajā geimā pie savas serves tika zaudēts “tīri”, negūstot ne punkta. Arī nākamajā geimā Ostapenko nonāca iedzinējos ar 0:40, atspēlēja divus punktus, taču nespēja nobreikot pretinieci, kas Puigai ļāva pietuvoties rezultātā – 5-3. Devītajā geimā Puiga bija tuvu tam, lai turpinātu uzņemto kursu, taču Ostapenko atspēlēja divas breikbumbas, vēlāk tiekot pie mačbumbas, kuru realizēja un svinēja panākumu setā ar 6-3, iekļūdama turnīra ceturtdaļfinālā.

Zīmīgi, ka Puigai trešdien ir 24.dzimšanas diena.

Jau vēstīts, ka pasaules ranga desmitā rakete Ostapenko aizvada ļoti veiksmīgu posmu, jo ir uzvarējusi septiņās spēlēs pēc kārtas, aizvadītajā nedēļā triumfējot Seulas WTA “International” sērijas turnīrā un tiekot pie sava otrā titula karjerā. Tāpat Latvijas tenisiste praktiski nodrošinājusi sev dalību WTA sezonas noslēguma turnīrā “WTA Finals”, kas oktobra beigās notiks Singapūrā.

Ostapenko otrdien Uhaņas turnīra otrās kārtas cīņā sīvā mačā ar 2-6, 7-5, 6-3 uzvarēja čehieti Barboru Strīcovu.

Tikmēr ranga 77.rakete Puiga turnīru sāka vēl no kvalifikācijas, kamēr pamatsacensībās pirmajā kārtā ar 6-0, 6-7 (0:7), 6-4 uzvarēja vācieti Monu Bartelu (WTA 49.), bet otrajā kārtā ar 4-6, 6-3, 6-4 bija pārāka pār ķīnieti Šuai Penu (WTA 24.).