Ožjē triumfē arī trešajā posmā Meksikā

19/03/2023 22:44
Sebastjans Ožjē

Titulētais Francijas autosportists Sebastjans Ožjē svētdien ieņēma pirmo vietu 2023.gada pasaules rallija čempionāta (WRC) sezonas trešajā posmā – Meksikas rallijā.

39 gadu vecais Ožjē (“Toyota Gazoo”), kurš vairs neaizvada pilnas WRC sezonas, svinēja otro uzvaru šosezon. Viņš izcīnīja pirmo vietu arī WRC pirmajā posmā Montekarlo. Pēc ceturtdien aizvadītajiem diviem ātrumposmiem līderis bija Igaunijas pilots Ots Tenaks (“M-Sport Ford”), bet vēl pēc astoņiem ātrumposmiem piektdien pirmo vietu ieņēma soms Esapeka Lapi (“Hyundai Shell Mobis”). Savukārt Ožjē pakāpās uz līderpozīciju pēc 11.ātrumposma un spēja nosargāt pirmo vietu līdz pat sacensību beigām.

Otro vietu kopvērtējumā ieņēma beļģis Tjerī Nevils (“Hyundai Shell Mobis”), kurš piekāpās francūzim 27,5 sekundes, bet labāko trijnieku, zaudējot 27,9 sekundes, noslēdza Lielbritānijas pilots Elfins Evanss (“Toyota Gazoo”).

Šajā sezonā WRC iecerēti 13.posmi, astotajam no tiem jūlijā norisinoties Igaunijā. Plānots, ka nākamajā sezonā WRC kalendārā debitēs posms Latvijā. Iepriekšējā sezonā par čempionu tika kronēts Latvijas eksčempions Kalle Rovanpere no Somijas.