Ozoliņš: Vītoliņam uzreiz pateicu – kamēr izlasē būs Koziols, dalību šajā projektā nepieņemšu

11/04/2022 22:59
Nokopēts
Sandis Ozoliņš, www.sportazinas.com

Latvijas hokeja leģenda Sandis Ozoliņš sarunā ar raidījumu “Sporta Studija” atzinis, ka iepriekš noraidījis Harija Vītoliņa piedāvājumu pievienoties Latvijas izlases personālam, jo tobrīd Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs bija Viesturs Koziols, kurš gan šobrīd vairs amatus LHF neieņem.

“Izlases kontekstā es piedalos tikai un vienīgi kā līdzjutējs un kā televīzijas skatītājs un varbūt šogad, ja sanāks, nedaudz arī komentēšu,” uz jautājumu, vai Ozoliņam ir kaut kāda saistība ar Latvijas izlasi, atbildēja kādreizējais Stenlija kausa ieguvējs. “Pašā sākumā, kad notika treneru maiņa, tiku uzrunāts un mana atbilde bija viennozīmīga un kategoriska – kamēr Viesturs Koziols būs Latvijas izlasē, es nekādu dalību šajā projektā nepieņemšu. Vairāk es neko nekomentēšu, jo nebūtu godīgi pret šo personu, izstāstot savu viedokli un neļaujot otrai pusei argumentēt savu patiesību un redzējumu.”

Ozoliņš arī atklāja savu nostāju Krievijas karadarbības jautājumā. Kā zināms, viņš iepriekš strādāja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandā Ņižņijnogorodas “Torpedo”, bet šobrīd saistības ar klubu ir pārtrauktas. “Šobrīd emocijas ir mainījušās. Sākumā bija neizpratne, kas notiek, kas nenotiek un kā uztvert konfliktus, kas man likās, ka būs īstermiņa un valstis atradīs risinājumu. Taču tas viss pārvērtās ļoti ātri un man pašam nāca apziņa pāris dienas pēc [kara sākuma], kad es sievai teicu, viss, es braucu uz mājām, šeit es vairs nevēlos atrasties un tas ir pārāk nopietni.”

“Līdz tam es centos aizstāvēt hokeja veidu, kā mēs spēlējām. Ar Deividu Nemirovski priekšgalā centāmies mainīt attieksmi pret spēlētājiem, mainīt treniņu procesu un savstarpējos komunikācijas veidus, kas tai sabiedrībai bija kaut kas jauns. Parādīt un iemācīt, ar daudz ko riskējot, kā ir būt profesionālam hokejistam, nepielietojot pātagas metodi, bet, pielietojot cilvēcīgu attieksmi pret pieaugušiem cilvēkiem un tādā veidā mainot viņu uztveri pret spēli un jaunos spēlētājus vairāk sagatavot tam, kas viņus gaida nākotnē,” atklāja Ozoliņš, kurš bija “Torpedo” aizsargu treneris.

“Krievijā notiek vienpusējais ziņu pienesums un cik nu no Latvijas ziņām varēju, uzzināju par otras puses notikumu attīstību. Spēlētāju un treneru savstarpējā vidē nekas īpašs nemainījās. Vienīgais, ka es neizgāju uz pēdējo pārbaudes spēli, jo iepriekšējā dienā starp divām komandām [CSKA un “Spartak”] notika jau politiskie lozungi. Uz to es nevarēju parakstīties un piekrist šādam situācijas redzējumam, tāpēc pateicu, ka šajā spēlē nepiedalīšos.”

“Nākamajā dienā bija jālido prom, bet sākās masveidīga aviosabiedrību aiziešana no Krievijas tirgus,” par aizbraukšanu no Krievijas stāstīja Ozo. “Kad “Air Baltic” paziņoja par aiziešanu, sapratām, ka jāmeklē citi veidi. Mums bija daudz ārzemnieki, kuri kā nu kurais brauca prom. Man bija tā, ka es ar taksi braucu no Sanktpēterburgas līdz Igaunijas robežai. Tās bija piecas stundas un es pat neticēju, ka kāds būs gatavs mani par tik simbolisku samaksu pēc mūsu platuma grādiem aizvest piecas stundas ar taksometru līdz Igaunijas robežai, kurai es ar kājām pārgāju pāri un tur mani sagaidīja ģimene. Ap vieniem naktī mēs satikāmies ar taksistu un es prasīju, vai “tu mani tiešām vedīsi?” Uz ko taksists atbildēja “un tu patiešām brauksi?” Tas bija piedzīvojums.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.6
4.2
1.66
4.33
4.2
1.7
3.1
3.7
2.15
5.25
3.75
1.66
3.7
3.3
2.05
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām