“Palmeiras” futbolisti aizstāv “Copa Libertadores” čempionu titulu

28/11/2021 13:07
Sanpaulu

Sanpaulu “Palmeiras” futbolisti sestdien nosargāja Dienvidamerikas prestižākā klubu turnīra “Copa Libertadores” čempionu titulu. Montevideo notikušajā finālā “Palmeiras” papildlaikā ar 2:1 (1:0, 0:1) pārspēja Riodežaneiro “Flamengo” komandu.

Ar precīzu sitienu no apmēram 11 metriem “Palmeiras” komandu piektajā minūtē vadībā izvirzīja Rafaēls Veiga. Otrajā puslaikā, 72.minūtē, Gabriēls Barboza saņēma piespēli soda laukumā, paspēra pāris soļus uz priekšu un raidīja bumbu mērķī – 1:1.

Cīņa turpinājās papildlaikā, kura piektajā minūtē Deiversons izmantoja pretinieku aizsarga kļūdu, nonāca viens pret pretinieku vārtsargu un atgrieza Sanpaulu futbolistus vadībā. Turpmākajās 25 minūtēs vārti vairs netika gūti.

“Palmeiras” ir pirmā komanda, kas pēdējo 20 gadu laikā spējusi divas sezonas pēc kārtas uzvarēt “Copa Libertadores” turnīrā. Gadsimta sākumā to iespēja Buenosairesas “Boca Juniors”. “Palmeiras” ir trīskārtēja šī turnīra čempione, pirmo titulu iegūstot 1999.gadā, bet “Flamengo” uzvarējusi divas reizes – 1981.gadā un aizpērn. Titulētākā komanda ar septiņām trofejām ir Argentīnas vienība Aveljanedas “Independiente”, kas savu pēdējo uzvaru šajā turnīrā izcīnīja 1984.gadā.