Paplašinātajā izlases kandidātu sarakstā iekļauti 27 volejbolisti

Armands Āboliņš, sportazinas.com
Armands Āboliņš | Foto: LVF

Latvijas vīriešu volejbola izlases paplašinātajā kandidātu sarakstā valstsvienības galvenais treneris Avo Kēls pirms gatavošanās Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīra uzsākšanas iekļāvis 27 volejbolistus.

Paplašinātajā kandidātu sarakstā ir visi šobrīd spēcīgākie Latvijas volejbolisti. Pēc individuālām sarunām ar sportistiem un, ņemot vērā, kad viņi varēs būt Latvijā, tiks izvēlēti tie 16-18 volejbolisti, kuri jūnija ievadā uzsāks treniņus.

“Pēc jaunākajiem Latvijas valdības rīkojumiem ir jūtams, ka jūnijā varēsim sākt strādāt,” darba sākumu ieskicē valstsvienības galvenais treneris Avo Kēls. “Visiem veselības jomā tagad ir grūtības, bet uzskatu, ka Latvija ir labi tikusi galā ar vīrusa krīzi, un valstī saslimšanas rādītāji ir vieni no labākajiem.”

“Tas mums labi noder, jo jūnijā mēs sporta zālē nemaz negribam darboties,” par iespēju trenēties ārā grupā līdz 25 cilvēkiem, ievērojot distanci, gandarīts ir treneris. “Visiem sportistiem ir bijis liels pārtraukums, trenējoties vien individuāli savās mājās un ik pēc divām nedēļām saņemot izlases fiziskās sagatavotības trenera Tarmo Tītsa treniņu plānus. Ceru, ka puiši ir strādājuši pēc labākās sirdsapziņas, taču jūnijs vienalga būs jāvelta fiziskajai sagatavotībai.”

Kēls cer, ka, mazinoties koronavīrusa izplatībai Latvijā, jūnija beigās vai jūlija sākumā Latvijas valdība atļaus arī kopējos treniņus sporta zālēs.

“Divi no izlases līderiem – cēlājs Deniss Petrovs un diagonālais uzbrucējs Hermans Egleskalns – šobrīd vēl atrodas valstī, kurā viņi spēlēja aizvadītajā sezonā, attiecīgi Krievijā un Francijā,” par nezināmajiem treniņu sākumā saka treneris, zinot, ka pēc atgriešanās Latvijā sportistiem vēl jāiziet arī divu nedēļu karantīna. “Ja viņi atbrauks vēlāk, sākumā treniņos iesaistīsim citus puišus.”

Vēl nav skaidrs arī, vai Kēla palīga valstsvienībā Gunta Atara vadītajai Latvijas U-20 izlasei būs jāspēlē augusta sākumā. Tās līderu vidū ir “lielās” valstsvienības kandidāti Renārs Pauls Jansons, Gustavs Freimanis un Kristers Dardzāns.

27 kandidātu skaitā visvairāk ir “Jēkabpils Lūšu” spēlētāju – astoņi. Četri volejbolisti pārstāv Latvijas kausa ieguvēju RTU/”Robežsardzi”, trīs – OC “Limbaži”/MSĢ. 17 kandidāti pārstāv Latvijas klubus, desmit nāk no ārvalstu komandām.

“Ārzemnieku” rindās ir pārstāvji no Krievijas, Itālijas, Francijas, Čehijas, Somijas, Šveices un Igaunijas klubiem.

Kvalifikācijas sacensības paredzētas no 15. augusta līdz 6. septembrim. Latvijas vīriešu izlases pretinieki D grupā cīņā par vietu finālturnīrā Spānijas, Moldovas un Kipras volejbolisti, pa cīņai ar katru no tiem aizvadot mājās un izbraukumā.

Ja koronavīrusa izraisīto ierobežojumu dēļ kvalifikācijas turnīru nebūs iespējams aizvadīt paredzētajā laikā, Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) par to paziņos ne vēlāk kā līdz 1. jūlijam. Šādā gadījumā tiek izskatīta iespēja kvalifikācijas sacensības rīkot no 2021. gada 1. līdz 17. janvārim.

Finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā.

Kandidātu saraksts

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par