Par kara simbolikas lietošanu uz gadu diskvalificēts Krievijas sportists Ivans Kuļaks

18/05/2022 12:44
Ivans Kuļaks

Starptautiskā vingrošanas federācija (FIG) par kara simbolikas lietošanu uz vienu gadu diskvalificējusi Krievijas sportistu Ivanu Kuļaku.

Kuļaks marta sākumā Pasaules kausa izcīņas posmā Kataras pilsētā Dohā ieņēma trešo vietu vingrojumos līdztekās un uz goda pjedestāla līdzās uzvarētājam Iļjam Kovtunam no Ukrainas stājās ar uzlīmētu Z burtu uz formastērpa. Kā zināms, ar “Z” burtu apzīmēti Krievijas armijas transportlīdzekļi un tehnika iebrukumā Ukrainā un šo simbolu plaši izmanto Krievijas propaganda.

“Kuļakam liegts piedalīties FIG sankcionētās sacensībās no lēmuma pieņemšanas dienas,” teikts FIG otrdien izplatītajā paziņojumā. Tāpat Krievijas sportistam jāatdod Dohā izcīnītā bronzas godalga un prēmija 500 Šveices franku (478 eiro) apmērā. Kuļakam 21 dienas laikā ir iespēja iesniegt apelāciju.

Jau ziņots, Krievijas un Baltkrievijas vingrotāji no starptautiskajām sacensībām uz nenoteiktu laiku kopš 7.marta ir izslēgti. Kā vēsta FIG, ja šis aizliegums vēl būs spēkā 2023.gada 17.maijā, diskvalifikācija Kuļakam tiks pagarināta par sešiem mēnešiem no brīža, kad šis aizliegums tiks atcelts.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Horvātijas futbola izlase
09/12/2022 19:50

Horvātija papildlaika beigās izglābjas un pendelēs sagrauj Brazīlijas sapņus par titulu

Horvātijas futbola izlase šodien Pasaules kausa ceturtdaļfināla spēlē pieveica Brazīliju  un iekļuva pusfinālā. Mača pamatlaiks noslēdzās bezvārtu neizšķirti 0:0, papildlaikā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem (1:1), kas nozīmēja, ka…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām