Pārtrūkst SKA desmit uzvaru sērija

08/12/2017 21:05

Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA komanda piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē viesos ar rezultātu 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) zaudēja “Soči” hokejistiem.

Līdz ar to pārtrūka līgas līderes SKA desmit uzvaru sērija. SKA šosezon zaudējusi tikai četrās spēlēs, tikai divās no tām netikdama pie punktiem.

Mača rezultātu otrā perioda astotajā minūtē atklāja “Soči” komandas uzbrucējs Vadims Hlopotovs, bet trīsarpus minūtes vēlāk SKA spožākā zvaigzne Iļja Kovaļčuks panāca izlīdzinājumu. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Soču vienības uzbrucējs Ivans Laričevs ieraidīja otro ripu SKA vārtos un nodrošināja mājiniekiem uzvaru.

Tikmēr Austrumu konferences līdere Kazaņas “Ak Bars” savā laukumā ar rezultātu 1:4 (0:0, 0:3, 1:1) zaudēja Jaroslavļas “Lokomotiv” vienībai, kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

“Ak Bars” cieta ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs, kamēr “Lokomotiv” izcīnīja sesto uzvaru pēc kārtas un devīto pēdējās desmit cīņās.

“Lokomotiv” rindās ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās kanādiešu uzbrucējs Brendons Kozuns.

Šajā mačā laukumā atgriezās par dopinga lietošanu pusgadu diskvalifikāciju izcietušais “Ak Bars” uzbrucējs Daniss Zaripovs. Vasarā Zaripovs no Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) saņēma divu gadu diskvalifikāciju, jo tika pieķerts dopinga lietošanā. Hokejists vērsās Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) ar apelāciju, kura sodu samazināja līdz pusgadam.

Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ar 107 punktiem 41 mačā ir SKA, kas jau oficiāli nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā, bet ar 90 punktiem seko Maskavas CSKA, savukārt vēl par desmit punktiem atpaliek Helsinku “Jokerit”.

Tikmēr uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā un Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar 68 punktiem ir piektā, bet Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” vienība ar 62 punktiem atrodas pozīciju zemāk.

Savukārt konferences pēdējā vietā ir Rīgas “Dinamo”, kas tikusi pie 29 punktiem 39 mačos. No konferences priekšpēdējā pozīcijā esošās Bratislavas “Slovan”, ko rīdzinieki svētdien savās mājās uzvarēja ar 5:1, Latvijas vienība atpaliek par 11 punktiem. Tiesa, Latvijas klubs šajā mačā pameta pēdējo vietu līgas kopvērtējumā, jo tagad par punktu apsteidz Hantimansijskas “Jugra” komandu, kura ceturtdien cieta jau 12.zaudējumu pēc kārtas.

Tikmēr Austrumu konferencē vienvadībā ar 73 punktiem atrodas “Ak Bars” komanda, otrā ar 66 punktiem kā savas divīzijas līdere ir Omskas “Avangard”, kamēr 70 punkti ir Ņižņekamskas “Ņeftehimik” kontā.

Aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Pekinas “Kuņluņ Red Star” ar 45 punktiem ir 11.pozīcijā, kamēr Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral” ar 42 punktiem atrodas vienu vietu zemāk, bet priekšpēdējā, 13.pozīcijā, ar 35 punktiem ir Kristapa Sotnieka pārstāvētā Toljati “Lada”, ko trenē Artis Ābols ar asistentu Viktoru Ignatjevu.

Šajā sezonā KHL piedalās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo sacensībās vairs nestartē Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs pa četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.