Pasečņiks: Nebija plāns spēlēt NBA Vasaras līgā, bet divas dienas pirms sākuma piezvanīja aģents

Anzejs Pasecniks, sportazinas.com
Anžejs Pasečņiks | Foto: Bart Young/NBA

Latviešu basketbolists šovasar nebija plānojis spēlēt Nacionālās basketbola asociācijas () Vasaras līgā un par dalību tajā uzzināja tikai divas dienas pirms sacensību sākuma, centra spēlētājs atklāja portālam “Sportazinas.com”.

Jau ziņots, ka Pasečņiks šovasar spēlēja NBA Vasaras līgā Vašingtonas “Wizards” sastāvā. Viņš Vasaras līgā piedalījās pirmo reizi, bet vidēji latvietis aizvadītajos mačos guva četrus punktus un sakrāja 5,3 atlēkušās bumbas.

“Aģents [Artūrs Kalnītis] sarunāja manu nokļūšanu Vasaras līgā,” sacīja Pasečņiks. “Sākumā gan bijām sarunājuši, ka nebrauksim, bet tad pēkšņi viņš man 23:00 vakarā pazvanīja un teica, ka nākamajā rītā ir jālido uz Lasvegasu, kas bija divas dienas pirms Vasaras līgas sākuma. Biju bišķiņ kosmosā, jo kādu laiku nebiju basketbolu spēlējis. Sākumā domāju, ka nemaz nespēlēšu, bet aizlidoju, pagāja divas dienas, patrenējos, adaptējos, iegāju formā un viss bija labi.”

Latviešu basketbolists visai lakoniski salīdzināja NBA Vasaras līgas basketbolu ar Eiropā spēlēto: “Tas ir trakāks!”

“Bija interesanti, jo es nebiju spēlējis Amerikā, vienīgi drafta procesā, kur gan nebija spēlēšana kā tāda. Man kā garajam Vasaras līgā bija grūtāk tikt pie bumbas, bet, ja godīgi, Vašingtonā nemaz nebija tik slikti, jo treneriem bija uzstādījums, ka arī garajiem bumbas ir jādod. Jā, spēlējām švaki, bet vismaz mums bija kaut cik skatāms basketbols.” izteicās centrs.

“Komandām nav dots ilgs laiks sagatavoties. Es negulējis atlidoju uz ASV un jau pirmajā vakarā man lika iemācīties 25 kombinācijas vienā treniņā. Lielāko daļu izdevās iemācīties, taču ik pa laikam arī sajuka. Kopumā sajūta mazliet bija kā kosmosā, jo 23 stundas pavadīju ceļā, bet 12 stundas bija laika joslu starpība – tas viss kopā radīja bišķi dullu galvu,” turpināja latvietis.

“Mums bija jāmācās visas šīs kombinācijas, bet maču laikā spēlējām reāli divas. Galvenokārt tās bija viens pret vienu un arī aizsardzības mums nekādas baigās nebija. Nezinu, vai tas bija tāpēc, ka nebija laika sagatavoties vai tāpēc, ka viņi vienkārši tā spēlē. Protams, visiem zināms, ka Amerikā basketbols ir mazliet citādāks, bet bija interesanti,” noteica Pasečņiks.

“Jutu, ka es varu spēlēt tādā tempā un šādu basketbolu,” pauda Pasečņiks, kurš apstiprināja uzskatu, ka NBA Vasaras līgā spēlētājiem svarīgāka ir sava statistika, nevis komandas spēle. “Spēlētājiem ir tikai piecas spēles, lai sevi pierādītu, tādēļ arī visi gāž pa grozu, it īpaši mazie spēlētāji, kuriem bumba visu laiku ir rokās.

“Es sajutu, ka treneri bija par mani patīkami pārsteigti. Atbraucu un sapratu, ka man tiek pievērsta lielāka uzmanība, bet pēc pirmajām trim dienām jau jutos kā savējais. Jutu, ka viņi man pievērš vairāk uzmanības nekā citiem spēlētājiem un ir ieinteresēti,” turpināja latvietis.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbola izlases kandidāti vakar aizvadīja atklāto treniņu jaunā galvenā trenera Roberta Štelmahera vadībā.

“Mani jau no rīta pirms izlases treniņa diezgan nodzenāja individuālajā treniņā, tādēļ nevarēju baigi paskriet,” nosmēja latvietis. “Bet ir OK, jo var arī redzēt, ka visi spēlētāji jau aktīvi vasarā trenējas un nebija nevienam nogurums. Treniņš bija ļoti īss – stundu un 20 minūtes – tādēļ vairāk parunājām viens ar otru un iepazināmies ar treneri. Pārrunājām galvenās lietas par nākotni, par aizsardzību un citām lietām.”

“Sākoties sezonai, visi latviešu basketbolisti jau sāk skaitīt laiku, kad varēs atgriezties mājās,” atzina Pasečņiks. “Atbraukt uz Latviju pēc sezonas ir lieliska sajūta un es cenšos katru dienu izbaudīt un nesēdēt tikai mājās. Pagājušajā sezonā netikām izslēgšanas spēlēs, tāpēc jau kopš maija beigām esmu Latvijā un sanācis diezgan daudz padzīvot šeit. Laiks gan šobrīd varēja būt labāks.”

Pasečņiks pēdējās četras sezonas spēlēja Spānijas spēcīgākās līgas komandā “Gran Canaria”. Aizvadītajā sezonā viņš 26 mačos guva vidēji 5,4 punktus un sakrāja trīs atlēkušās bumbas, bet daļu sezonas bija savainots. Latvietis gan demonstrēja atzīstamu metienu precizitāti, no spēles realizējot 51,2%.

“Pagājušā sezona bija saraustīta, jo traumas dēļ sanāca trīs mēnešus izlaist. Pēc traumas sadziedēšanas es atkal varēju spēlēt, taču bija nepieciešams vēl mēnesis, lai atgūtu formu, bet bija jau sezonas beigas, tādēļ sanāca visai saraustīti. Kā komanda spēlējām slikti un līdz ar to arī baigi labi sevi parādīt nevar,” atzina latvietis.

Jau ziņots, ka brīvajam aģentam Pasečņikam šobrīd norisinās sarunas galvenokārt ar NBA klubiem. Viņš arī pauda savu viedokli par NBA jauno supertalantu Zionu Viljamsonu.

“Vasaras līgā pret Viljamsonu man neizdevās uzspēlēt, jo viņš jau pirmajā spēlē notraumējās,” komentēja Pasečņiks. “Man visvairāk pārsteidz, nevis viņa spēlētais basketbols, bet fiziskā kondīcija – tas, kā viņš ar tādu svaru un augumu var tā lekt un kustēties. Tādā ziņā man mazliet skauž, bet mani viņš pārsteidz. Tādu cilvēku basketbolā ir ļoti maz un fiziski tas ir kaut kas nereāls. Redzēsim, kā viņam ies NBA, kur būs fiziski spēcīgāki basketbolisti nekā koledžā, bet domāju, ka viņam viss izdosies.”

Šovasar no Sanantonio “Spurs” komandas tika aizmainīts latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns, kurš pievienojās tieši “Wizards” organizācijai. “Protams, parunājām ar Dāvi un arī viņš pats tagad aizlidoja paskatīties pilsētu un iepazīties ar visiem, tāpēc pagaidām viņam nebija īsti viedoklis. Drīzāk viņš man vairāk prasīja par Vašingtonu nekā es viņam. Mēs šovasar daudz trenējamies kopā, tāpēc sanāca arī parunāties.”

Jau vēstīts, ka Pasečņika iepriekšējā komanda Filadelfijas “76ers”, kam piederēja tiesības uz viņu, neparakstīja līgumu ar centru un atteicās no tiesībām. 2017. gada draftā Pasečņiku ar 25. numuru izraudzījās Orlando “Magic” komanda, taču viņš tika aizmainīts uz Filadelfiju pret 2020. gada pirmās un otrās kārtas drafta izvēlēm. Pagaidām Pasečņiks nav aizvadījis nevienu spēli NBA.

Bez kluba esošais Pasečņiks šobrīd veic pārrunas galvenokārt ar NBA komandām

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par