Pasečņiks turpina iekarot trenera uzticību, taču latvieša un Vembanjamas klubs zaudē Eirolīgas vienībai

11/12/2022 22:26
Viktors Vembanjama un Anžejs Pasečņiks

Šovakar Francijas basketbola čempionātā savu otro maču aizvadīja Anžejs Pasečņiks, taču viņa pārstāvētā “Metropolitans 92” komanda savā laukumā turnīra līderu duelī ar 82:95 papildlaikā atzina Eirolīgā spēlējošā “Monaco” kluba pārākumu.

Latviešu centra spēlētājs, salīdzinājumā ar savu debijas spēli, iekaroja lielāku trenera uzticību un laukumā pavadīja 21 minūti un četras sekundes, izceļoties ar daudzpusīgu statistiku. Pasečņiks atzīmējās ar pieciem punktiem (2 p. 2/4, 3 p. 0/0, s.m. 1/2), sešām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, vienu pārtvertu bumbu, vienu bloķētu metienu un četrām personiskajām piezīmēm un efektivitātes koeficientu deviņi. Tomēr jāatzīmē, ka Pasečņikam atrodoties laukumā “Metropolitans 92” zaudēja ar -21.

Mājinieku rindās rezultatīvākais bija jaunais supertalants un nākamā gada NBA drafta prognozēs pirmajā vietā esošais Viktors Vembanjama, kurš izcēlās ar 27 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, bet vēl 21 punktu guva Tremonts Voterss. Pretinieku vienībā 28 punktus guva Elī Okobo, kurš kopā ar lietuvieti Donātu Motejūnu bija galvenie varoņi papildlaikā, katrs izceļoties pa pieciem punktiem. Motejūns mačā kopumā atzīmējās ar 15 punktiem.

Tikmēr sestdien Kaspara Bērziņa pārstāvētā un Lukas Banki trenētā “Strasbourg” izbraukumā ar rezultātu 78:74 (15:20, 27:16, 17:23, 19:15) pārspēja “Le Mans”. Bērziņš spēlēja 12 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā punktus neguva, bet pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas piezīmes un sakrāja negatīvu +/- rādītāju -4.

“Metropolitans 92” ar deviņām uzvarām 12 spēlēs turnīra tabulā noslēdz labāko trijnieku, kamēr “Strasbourg” ar pieciem panākumiem 12 mačos ierindojas 12.pozīcijā starp 18 Francijas čempionāta komandām.