Pastarīte “Valmiera”/ORDO šo LBL sezonu noslēdz ar zaudējumu “Valka”/”Valga” komandai

04/04/2018 20:33
Latvijas un Igaunijas apvienotā basketbola komanda

Kopvērtējuma pēdējā vietā esošā “Valmierai”/ORDO komanda trešdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačā savu skatītāju priekšā ar 88:105 (25:24, 26:29, 21:25, 16:27) piekāpās “Valka”/”Valga” vienībai, pie viena arī noslēdzot savu dalību turnīrā.

Pie uzvaras trešdien LBL ietvaros tika arī Latvijas čempione “VEF Rīga”, kas izbraukumā ar 100:52 (34:8, 26:8, 14:22, 26:14) sagrāva “Betsafe”/”Liepāja”, sagādājot kurzemniekiem jau astoto zaudējumu pēc kārtas. Rīdzinieki pēc pirmā puslaika atradās vadībā ar 60:16.

Valmieras komandas sastāvā trešdien lielisku maču aizvadīja Viktors Iļjins, kura kontā 29 punkti un 15 atlēkušās bumbas, bet 21 punktu pievienoja Eduards Hāzners, kamēr 20 – Edmunds Elksnis.

Savukārt “Valka”/”Valga” rindās 31 punktu iemeta Egerts Halers, bet ar 18 punktiem atzīmējās Māris Ziediņš.

Lai arī “Valka”/”Valga” šo maču iesāka ar 4:0 izrāvienu, valmierieši atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas. Kopumā pirmajā puslaikā laukumā bija vērojama diezgan līdzīga cīņa, vadībā esot te vienai, te otrai komandai. Tiesa, otrajā ceturksnī iniciatīva pārgāja “Valka”/”Valga” pusē, kas ieguva dažu punktu pārsvaru, bet lielajā pārtraukumā devās ar divu punktu vadību (53:51).

Otrajā puslaikā “Valmieras”/ORDO basketbolisti gan salūza. Pēc Iļjina diviem gūtiem punktiem valmierieši gan vēl spēja panākt 63:57, tomēr pēc tam mājinieku sniegumā iestājās kritums, jo dažu minūšu laikā robežpilsētas komanda izvirzījās vadībā ar 11 punktiem (76:65).

Mača turpinājumā “Valka”/”Valga” pārsvaru nosargāja un izcīnīja uzvaru, nostiprinoties izslēgšanas turnīra zonā.

Valmieriešiem šī bija pēdējā spēle sezonā, jo ar atjaunotu sastāvu spēlējošā 2016.gada čempione izslēgšanas turnīram nav kvalificējusies. “Valmiera”/ORDO sezonu noslēdza ar četriem zaudējumiem pēc kārtas, bet kopumā šosezon pretinieku pārākums tika atzīts 25 no 29 mačiem.

Savukārt “Valka”/”Valga” komandai, ņemot vērā cīņas arī Igaunijas čempionātā, ir pārtraukusi četru zaudējumu sēriju. Robežpilsētu komanda LBL ir stabilā piektā pozīcijā, bet Igaunijas meistarsacīkstēs ieņem ceturto vietu, līdz ar to izslēgšanas turnīrā tai, visticamāk, nāksies cīnīties divās frontēs.

Vienu no savām četrām uzvarām “Valmiera”/ORDO šosezon izcīnīja tieši pret “Valku”/”Valgu”, kas LBL aizvada divus apļus, oktobra vidū gūstot virsroku ar 75:71.

Tikmēr otrā trešdienas mačā “VEF Rīga” itin viegli tika galā ar “Betsafe”/”Liepāja” pretestību.

Rīdzinieku sastāvā 18 punktus iemeta Kendriks Brauns, kamēr 15 punktus pievienoja Kaspars Bērziņš.

Savukārt “Betsafe”/”Liepāja” labā ar 16 punktiem atzīmējās Krists Pīternieks, bet 12 punkti Robertam Krastiņam.

Liepājnieki jau pirmajā puslaikā nespēja “VEF Rīga” basketbolistiem radīt cienījamu pretestību, jo pirmajās 20 minūtēs iemeta tikai 16 punktus, kamēr viesi atbildēja ar 60. Līdz ar to rīdzinieki jau pirmajā puslaikā bija iekrājuši iespaidīgu 44 punktu pārsvaru.

Liepājnieki cietuši jau astoņus zaudējumus pēc kārtas, bet ar astoņām uzvarām 27 cīņās viņi joprojām ieņem sesto vietu kopvērtējuma tabulā. Tagad tai ir tāda pati bilance kā “Jēkabpilij”, bet liepājniekiem ir labāka iemesto/ielaisto punktu starpībā savstarpējās četrās spēlēs, kurās vienības uzvaras un zaudējumus dalījušas uz pusēm.

Savukārt “VEF Rīga” komanda LBL izcīnījusi 14 uzvaras pēc kārtas, kas ļāvis pietuvoties kopvērtējuma līdervienībai “Ventspilij”. Tāpat galvaspilsētas klubs sekmīgi startē VTB Vienotajā līgā, kur izdevies iekļūt pirmajā astotniekā, kas ļauj turpināt cīņu par izslēgšanas turnīru.

Šosezon iepriekšējos divos mačos pārliecinošas uzvaras izcīnīja “VEF Rīga” (84:56 un 98:56).

LBL kopvērtējumā līderei “Ventspils” ir 22 uzvaras 24 mačos, savukārt ar 18 panākumiem 20 dueļos seko “VEF Rīga”. Tikmēr “Jūrmalai” ir 18 uzvaras 23 cīņās, bet 17 panākumus 25 spēlēs guvusi “Ogre”.

Piektajā vietā ar sešām uzvarām 15 mačos ir “Valka”/”Valga”, kam ar astoņiem panākumiem 27 cīņās seko “Betsafe”/”Liepāja”, bet ārpus izslēgšanas turnīra zonas ar tādu pašu bilanci kā liepājniekiem ir “Jēkabpils”, kamēr “Latvijas Universitāte” iekrājusi septiņus panākumus 26 mačos.

Savukārt turnīra tabulu noslēdz “Valmiera”/ORDO, kas savāca četras uzvaras 29 dueļos.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr “VEF Rīga” spēlēs trīs apļus, bet “Valka”/”Valga” – divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Iepriekšējā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”, kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.